Gezgin

Gezgin

Son dakika gezgin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gezgin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gezgin haber sayfamızda...

Gezgin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.910 gezgin haberi bulunmuştur.
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)
Keşfedilmemiş İsimler 2022: Duyulmamış, Zor Bulunan, Modern, Popüler, Yeni Erkek Kız Bebek İsimleri ve Anlamları (Değişik, Güzel İsimler)Çocuk sahibi olmak isteyenler anne ve babalar için isim seçme konusu önemlidir. Bebeklerine güzel, ilginç isim vermek isteyen anne ve babalar anlamlarının da güzel olmasını isterler. Kulağa hoş gelen, etkileyici, enteresan, zor bulunan, henüz keşfedilmemiş ve duyulmamış isimler genellikle tercih edilir. Hayatı boyunca çocuklarının taşıyacağı ismi seçmek için anne ve babalar bu konuda derin bir araştırmaya giriyorlar. Nadir bulunan, modern, ilgi çekici, en güzel yeni isimleri erkek ve kız çocuklarına vermek için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Duyulmamış, zor bulunan unisex en güzel erkek ve kız isimleri için “Keşfedilmemiş İsimler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
6.07.2022Bebek
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleri
Bebek İsimleri 2022: Çocuklarınıza Verebileceğiniz Keşfedilmemiş, En Nadir ve Zor Bulunan Kız-Erkek Unisex Bebek İsimleriDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, en zor ve nadir bulunan, değişik, duyulmamış, özel ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
6.07.2022Bebek
Yüksekova'da et yiyen 'Sarıkız' örümceği görüntülendi
Yüksekova'da et yiyen 'Sarıkız' örümceği görüntülendiHakkari'nin Yüksekova ilçesinde et yiyen ‘Sarıkız’ isimli örümcek görüntülendi. Ölümcül ve zehirli ‘Sarıkız’ örümceği konusunda çok dikkat etmeleri gerektiği söylendi.
1.07.2022Haberler
Yüksekova'da et yiyen 'Sarıkız' örümceği görüntülendi
Yüksekova'da et yiyen 'Sarıkız' örümceği görüntülendiHakkari'nin Yüksekova ilçesinde et yiyen ‘Sarıkız’ isimli örümcek görüntülendi. Ölümcül ve zehirli ‘Sarıkız’ örümceği konusunda çok dikkat etmeleri gerektiği söylendi.
1.07.2022Gündem
Seyahat, yaşamının merkezinde
Seyahat, yaşamının merkezindeBurcu Bingöl (33), seyahat tutkusunu yaşamının merkezine oturtmuş bir gezgin. Birçok kişi onu bujuyollarda ismiyle tanıyor.
30.06.2022Ege
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: T Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: T Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Kız bebek bekleyen anne ve baba adaylarının yaşadığı en eğlenceli süreçlerden birisi de isimler. Aile üyelerine yeni katılacak olan bireyin heyecanını yaşayan aileler kız bebeklerine verecekleri isim konusunda seçici oluyorlar. Kızlarının haya boyu taşıyacağı ismi seçerken aileler özellikle anlamlarına da dikkat ediyor. Bu konuda yakınlarından fikir alan aileler internet ortamında da derin bir araştırma içerisine giriyor. Popüler, keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik isimler ve modern çağa uygun isimler anne ve baba adaylarının tercihi oluyor. T harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “T ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
G ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: G Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
G ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: G Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeklerini kucağını alacağı günü bekleyen aileler isminin en güzel ve eşsiz olmasını istiyorlar. Bu yüzden hamilelik döneminde düşünülen konular arasında isimler yer alıyor. Anne ve babalar isim verirken oldukça seçici davranıyor. Çocuklarına hayat boyu taşıyacakları ismi verirken aileler anlamlarına da özen gösteriyor. Ebeveynler çocuklarına keşfedilmemiş, anlamlı, nadir bulunan, değişik, duyulmamış, popüler ve modern çağa uygun isimler vermeyi tercih ediyor. G harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “G ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: B Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Anne ve baba adaylarının üzerine düşündüğü konulardan birisi de isimler. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına verecekleri isimlerin en güzel ve en eşsiz olmasını istiyor. Bu yüzden derin ve uzun soluk bir araştırma sürecine giriyorlar. İsimlerin kulağa hoş gelmesinin yanı sıra anlamları üzerinde düşünüyorlar. Bu dönemde karar vermekte zorlanan aileler yakınlarından fikir alıyor. Anne ve baba adayları çocuklarına verecekleri ismin keşfedilmemiş, duyulmamış, modern çağa uygun, popüler ve anlamlı olmalarına özen gösteriyor. B harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “B ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
28.06.2022Bebek
Sanatın ve mimarinin eşsiz kenti: Teos
Sanatın ve mimarinin eşsiz kenti: Teosİzmir’deki Teos Antik Kenti, mimarisi ve metinleriyle tarihe ışık tutuyor. Kazı Başkanı Musa Kadıoğlu, “Buranın kendi takvimi, bayramı, ritüelleri var ama en karakteristik bileşeni mimarisi” diyor.
26.06.2022Kültür Sanat
Atilla Volga, 25 Haziran'da Gezgin Fest'te
Atilla Volga, 25 Haziran'da Gezgin Fest'teBesteleri ile alternatif müzik dinleyicilerinin dikkatini çeken Atilla Volga, birçok ünlü isim ile birlikte Kilyos'ta gerçekleşecek olan Gezgin Fest'te sahne alacak.
23.06.2022Cadde
Balda yüksek rekolte beklentisi arıcılara umut oldu
Balda yüksek rekolte beklentisi arıcılara umut olduZara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Zara balında yüzde 50 rekolte artışı ile bin 400 ton bal elde etmeyi hedeflediklerini söyledi
23.06.2022Ekonomi
Gezgin Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Gezginin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Gezgin Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Gezginin Eş Anlamlısı Olan SözcüklerGezgin kelimesinin eş anlamlısı olan kelime, seyyah kelimesidir. İnsanlar bu konuda diledikleri gibi her ikisini de duruma göre kullanabilmektedir. Cümleye nasıl bir hava katılmasının istendiğine bağlı olarak herhangi biri sorunsuz tercih edilmektedir. Gezgin kelimesinin eş anlamlısı nedir, gezginin eş anlamlısı olan sözcükler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Mermer ve metinleriyle öne çıkan kent: Teos
Mermer ve metinleriyle öne çıkan kent: TeosKültürel Miras Buluşmaları’nın üçüncüsü Teos’ta düzenlendi. Milliyet Arkeoloji Kulübü üyeleri de ilk kez katılımcılar arasındaydı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Kadıoğlu kentin mimarı, mermeri ve metinleriyle öne çıktığını ifade etti.
22.06.2022Gündem
Milliyet Arkeoloji Buluşmaları'nın üçüncüsü başarıyla gerçekleştirildi
Milliyet Arkeoloji Buluşmaları'nın üçüncüsü başarıyla gerçekleştirildiMilliyet Arkeoloji ve İş Sanat Kültürel Miras Buluşmaları'nın üçüncüsü İzmir'in Seferihisar ilçesinde bulunan Teos Antik Kenti'nde düzenlendi. Etkinlik kapsamında katılımcılar, Teos'un ve kentteki araştırmaların tarihini Kazı Başkanı Prof. Dr. Musa Kadıoğlu'ndan dinleme fırsatı buldu.
21.06.2022Arkeoloji
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Eğlence sokağa taştı!
Eğlence sokağa taştı!Kuşadası Belediyesi ve KUSAV tarafından Ayhan Sicimoğlu’nun katılımıyla bu yıl ilk kez düzenlenen “Sokak Festivali” yerli yabancı dans ve müzik gruplarının gösterilerinin yanısıra yöresel lezzetlerle kenti şenlendirdi
13.06.2022Ege
Fiyatlar üreticileri bu yılda memnun etmedi
Fiyatlar üreticileri bu yılda memnun etmediKurban Bayramının yaklaşmasıyla Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde kurulan küçükbaş hayvan pazarında hareketlilik başladı. Küçükbaş hayvan üreticileri kilogramı 40 TL’den alıcı bulan canlı hayvan fiyatlarının düşük olmasından dert yakındı.
12.06.2022Haberler
Mükremin Gezgin kimdir, kaç yaşında? TikTok uygulamasında video paylaşan Mükremin Gezgin nereli?
Mükremin Gezgin kimdir, kaç yaşında? TikTok uygulamasında video paylaşan Mükremin Gezgin nereli?TikTok uygulamasında paylaştığı ilginç videolarla gündeme gelen Mükremin Gezgin ile ilgili sorular peş peşe geliyor. Kimi Mükremin Gezgin kimdir, evli mi sorularına cevap ararken, kimi ise Mükremin Gezgin eşi kim, nereli sorularını araştırıyor. İşte Tiktok fenomeni Mükremin Gezgin hakkında bilinenler...
9.06.2022Cadde
Bu karavanın Türkiye'de eşi benzeri yok! 'Şimdi o hırsıza teşekkür ediyoruz'
Bu karavanın Türkiye'de eşi benzeri yok! 'Şimdi o hırsıza teşekkür ediyoruz'Karavanda 3 çocuklarıyla birlikte yaşayan Serdar ve Nihan Bilal çifti, İstanbul’da yeni aldıkları evlerine taşınmalarının 3. gününde başlarına gelen olayla neye uğradıklarını şaşırdılar. Hırsızın evdeki her şeyi alıp götürmesi onları da bambaşka bir hayata başlamaya sevk etti. ‘Sıfırdan her şeyi inşa ettik’ diyen Nihan ve Serdar, tam zamanlı olarak yaşadıkları ‘Efsane’ ismindeki karavanlarıyla Türkiye'yi dolaşıyor.
7.06.2022Gündem
Para harcamadan yaşamanın yolunu karavanda buldu!
Para harcamadan yaşamanın yolunu karavanda buldu!Fatih Baran Akyüz, karavanla 6 yıldır seyahat ediyor. Son 3 yıldır evini ve işini de yanına alarak tam zamanlı olarak karavanda yaşıyor. "Sokakta mıyım yoksa evimde mi, bunu anlatmak zor" diyen Akyüz yaşadıklarını anlattı.
7.06.2022Gündem
İstanbul'a geliyorlar! Vampir barındaki Türkçe şarkının sırrı
İstanbul'a geliyorlar! Vampir barındaki Türkçe şarkının sırrıKit Sebastian grubu adını son dönemde popüler bir dijital platformda yayınlanan 2021 yapımı 'Gecenin Dişleri' (Night Teeth) adlı vampir filmi sayesinde duyurdu. Filmde bir vampir tarafından işletilen barda grubun, 'Yanımda Kal' ve 'Senden Başka' adlı Türkçe şarkılarının çalması dikkat çekti. Anadolu rock'tan caza, Türk ezgilerinden bossa novaya sentez ve alternatif bir müzik yapan Kit Sebastian grubu 26 Haziran'da İstanbullu hayranlarıyla buluşacak. Merve Erdem ve Kit Martin'den oluşan ve her geçen gün gerek Türkiye'de gerekse yurt dışında daha da çok tanınan Londra çıkışlı grup, merak edilenleri Milliyet.com.tr'ye anlattı.
5.06.2022Cadde
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Rotası belli oldu
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Rotası belli oldu18 yaşına basar basmaz pasaportunu çıkarıp ilk seyahatini Gürcistan’a gerçekleştiren Halil Kaptan, şimdilerde dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor. Hayattaki en büyük tutkusunun peşinden giden genç gezginin ilk rotası ise Ürdün.
4.06.2022Tatil
Sanat dolu nice 50 yıllara
Sanat dolu nice 50 yıllaraBu ay 50. yaşını kutlayan İKSV, bu önemli yıl dönümü için hazırladığı önemli etkinliklerle 50. yaşını kutlamak için gün sayan Milliyet Sanat’ın haziran sayısının konuğu oldu
Cumhurbaşkanlığı 3'üncü Uluslararası Yat Yarışları Halikarnas Kupası ödül töreniyle sona erdi
Cumhurbaşkanlığı 3'üncü Uluslararası Yat Yarışları Halikarnas Kupası ödül töreniyle sona erdiCumhurbaşkanlığı 3'üncü Uluslararası Yat Yarışları Halikarnas Kupası ödül töreniyle sona erdi.
28.05.2022Diğer

Benzer Haber Etiketleri

Gezgin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.