Geri Dön

Bergama Pergamon Antik Kenti İzmir İlinde Nerede? Giriş Ücreti, Tarihçesi Ve Özellikleri

 Ege'de pek çok ünlü antik kentler bulunmaktadır. Bu antik kentlerden biri de Bergama Pergamon antik kentidir. Bergama Pergamon antik kenti İzmir'in en ünlü tarihi kentlerinden birisidir. Tarihi antik çağa kadar uzanan bu antik kentte günümüzde hala daha kazı çalışmaları yapılmaya devam edilmektedir. Bergama Pergamon antik kenti geçtiğimiz aylarda en çok ziyaret edilen turistik yerlerden birisi oldu. Tarih meraklıları için muhteşem bir antik kent olan Bergama Pergamon antik kenti seyahat rehberlerinde de üst sıralarda bulunmaktadır. Daha önce bu antik kente gelenler ise internet üzerinden bu kentin fotoğraflarını paylaşmaktadırlar. Bergama Pergamon antik kenti İzmir'in en tarihi antik kentlerin başında yer alır. Peki, Bergama Pergamon antik kenti nerededir? Bergama Pergamon antik kentine nasıl gidilir? Bergama Pergamon antik kentine giriş ücreti ne kadardır? Bergama Pergamon antik kentinin tarihçesi nedir? İşte Bergama Pergamon antik kentine dair her şey.

Bergama Pergamon Antik Kenti İzmir İlinde Nerede? Giriş Ücreti, Tarihçesi Ve Özellikleri

 

 Bergama Pergamon antik kenti sadece Pergamon antik kenti olarak da bilinmektedir. İzmir'in en ünlü tarihi yerlerinden birisidir.

 

 Bergama Pergamon Antik Kenti Nerede?

 

 Bergama Pergamon antik kenti İzmir'in Bergama ilçesinde bulunan bir antik kenttir.

 

 Bergama Pergamon Antik Kentine Nasıl Gidilir?

 

 Bergama Pergamon antik kenti İzmir'e yakın bir konumda bulunmaktadır. İzmir'in merkez Konak ilçesinden aktarma vasıtası ile Bergama ilçesine gidebilirsiniz. Bergama ilçesine giden otobüsler direkt olarak merkezden kalkmaktadır. Bergama ilçesine geldikten sonra buradan taksi aracılığı ile bu tarihi antik kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 Bergama antik kentine özel araç ile de ulaşım sağlamak mümkündür. Özel aracınız ile Bergama ilçesine geldikten sonra Bergama'da yer alan tabelaları takip ederek tarihi antik kente ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 Bergama Pergamon Antik Kenti Tarihi

 

 Bu tarihi antik kentten milattan önce 4. yüzyıldan itibaren söz edilmeye başlanmıştır. Tarihte bu antik kent Bergama'da kurulan Pergamon antik krallığına başkentlik yapmıştır. Pergama adı ise Pergamos adından gelmektedir. Antik çağda bu başkente saraylar ve bir takım umumi haneler inşa edildi.

 

 Bergama Pergamon Antik Kenti Giriş Ücreti

 

 Bergama pergamon antik kentine giriş ücreti kişi başı 50 TL'dir.

 

 Bergama Pergamon Antik Kenti Özellikleri

 

 - Tapınak, saray ve tiyatro alanları bulunmaktadır.

 - Kentin etrafı surlarla çevrilmiştir.

 - Tepe yerleşimi olarak inşa edilmiştir.

 - Tarihi antik döneme kadar uzanmaktadır.

 

 Bergama Pergamon Antik Kenti Hakkında Bilgi

 

 Bu tarihi antik kent 2011 yılında geçici Dünya mirasları listesine eklendikten sonra 2014 yılında kalıcı Dünya mirasları listesine eklenmiştir.

 

İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulunduİzmir'in Bornova ilçesinde, bir inşaatta elleri ve ayakları iple bağlı 12-13 yaşında olduğu belirtilen bir kız çocuğu bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber