Geri Dön
TatilKarnaval ve festivallerin Adana'daki adresi 20. yılını kutluyor

Karnaval ve festivallerin Adana'daki adresi 20. yılını kutluyor

Kültür turlarının artmasına vesile olarak bulunduğu şehrin gelişimine katkı sağlayan, doğaya saygılı mimari anlayışı ile yüreklere dokunan, mutfağından eksik etmediği yerel lezzetlerle şehrin gastronomi alanında bilinirliğini artıran Adana HiltonSA, 20 yıllık bir deneyimle yoluna devam ediyor. Kapılarını açtığı günden bu yana Adana’ya bir otelden çok daha fazlasını kazandıran otel, yakın zamanda hayata geçirdiği Riverside havuz ve etkinlik alanıyla da yepyeni bir heyecan yaşıyor.

Karnaval ve festivallerin Adana'daki adresi 20. yılını kutluyor

Adana’nın ilk uluslararası beş yıldızlı kongre ve etkinlik oteli Adana HiltonSA, ev sahipliği yaptığı çok sayıda etkinlik ve konaklama sektörüne kattığı değerle, başarılarla geçen 20 yılı geride bırakıyor. Adana’da etkinliklere yön veren, en önemli uluslararası festival ve karnavallarına ev sahipliği yaparak kısa sürede şehrin önemli simgelerinden biri haline gelen otel, kapılarını açtığı 1 Nisan 2001’den bu yana, misafirlerine eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmaya devam ediyor.

Hilton Türkiye Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Bölge Müdürü Armin Zerunyan, “Adana HiltonSA markamız ile 20 yıldır hizmet kalitesinden ödün vermeden konuklarımızı ağırlamayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin sanayi ve turizm sektörleri açısından önemli büyük şehirlerinden Adana’da Hilton markası ile sayısız etkinliğe ev sahipliği yaptık; şehrin sosyal yaşamını ve alışkanlıklarını şekillendirerek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Bundan sonra da, deneyimli ekibimizle Hilton standartlarından ödün vermeden hizmet vermeye, turizm sektörüne ve Adana’ya katkı sağlamaya devam edeceğiz.”dedi.

Bu yıl 20. yaşını kutlayan Adana HiltonSA otelin bünyesinde çalışmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Adana ve Mersin HiltonSA Genel Müdürü Abdurrahman Toprak “Adana HiltonSA olarak, ev sahipliği yaptığımız çok sayıda etkinlik ve konaklama sektörüne kattığımız değerle, başarılarla geçen 20 yılı geride bırakıyoruz. Sabancı Holding tarafından, Türkiye’nin 6. Hilton oteli olarak kapılarımızı açtığımız 1 Nisan 2001’den bu yana, Hilton markasından aldığımız güçle misafirlerimize yaşattığımız eşsiz konaklama deneyiminin yanı sıra, şehrin en büyük oteli unvanıyla Adana’ya çok sayıda ilki yaşattık. Şimdi ise yakın zamanda açılışını yaptığımız 1200 kişi kapasiteli etkinlik alanımız Riverside ile de yepyeni bir heyecanı yaşıyoruz.” dedi.

Türkiye’deki Hilton otelleri arasında Anadolu’ya açılan ilk 5 otelden biri olan Adana HiltonSA, Hilton ekip üyelerinin kendilerini geliştirebilmelerine imkan sağlayan iş yeri kültürünü tüm kademelerinde benimsiyor. 20 yıl boyunca yetiştirdiği nitelikli personel ile Çukurova bölgesi başta olmak üzere dünya turizmine de katkı sağlıyor.

 “Karnaval ve festivallerin vazgeçilmez adresi”

Bugüne kadar çok sayıda önemli festival ve karnavala ev sahipliği yapan Adana HiltonSA, şehrin sosyal hayatının ve yeme-içme kültürünün tanıtımına önemli katkı sağlıyor. Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Altın Koza Film Festivali ve Portakal Çiçeği Karnavalı zamanla Adana HiltonSA ile özdeşleşen etkinlikler arasında yer alıyor. Adana HiltonSA, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin organize ettiği kongreler için de sıklıkla tercih ediliyor. 

“Doğaya ve tarihe saygılı mimari anlayış”  

Adana HiltonSA, Eylül 2019 yılında faaliyete geçen Riverside havuz ve etkinlik alanıyla da doğaya saygılı mimari yaklaşımını sürdürüyor. Riverside içerisinde yer alan tüm ağaçları muhafaza eden otel, projeyi doğaya uygun olarak şekillendirdiği için takdir topluyor.

 “Adana HiltonSA’nın kalbi Riverside için atıyor”

2001 yılından bu yana Adana’yı Hilton kalitesiyle tanıştıran Adana HiltonSA, 2019’un Eylül ayında hizmete giren açık havadaki en büyük otel etkinlik alanı Riverside ile sektördeki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. Kurumsal davetlerden toplantılara ve düğün törenlerine kadar farklı konseptlerdeki etkinlikler için keyifli bir kutlama mekanı olarak ön plana çıkan Riverside, 2000 m²’lik kullanım alanı ve doğaya saygılı bir mimari anlayışıyla dikkatleri çekiyor.

Kopya düzeneği kurdu, sınava girmeden yakalandı!Mersin’de ehliyet sınavında kopya çekmek için düzenek kuran M.M. (27), görevlilerin dikkati sayesinde yakalandı. 'ÖSYM Kanunu'na muhalefet' suçundan polis tarafından gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler