Geri Dön
TatilSivas'ta ormanlar kamp ve doğaseverleri ağırlıyor

Sivas'ta ormanlar kamp ve doğaseverleri ağırlıyor

Sivas'ın Yıldızeli ilçesindeki Yavu Ormanları; trekking, kampçılık, foto safari, dağ bisikleti başta olmak üzere birçok sportif faaliyet için doğaseverler tarafından ziyaret ediliyor.

Sivas'ta ormanlar kamp ve doğaseverleri ağırlıyor

Yıldızeli'ne bağlı Akpınar Beleni ve Gündoğan köyündeki ormanlar, 8 kilometrelik yürüyüş yolu ile trekking, kampçılık, foto safari, dağ bisikleti başta olmak üzere bir çok sportif faaliyet ile doğaseverleri ağırlıyor. Bölgedeki eşsiz manzaranın keyfini çıkaran ziyaretçiler, Yavu Orman İşletme Şefliği'nin belirlediği alanlarda da kamp yapıp, doğanın tadını çıkarıyor. Her mevsimin farklı güzelliklerini tüm renkleri ile yansıtan orman, zengin bitki örtüsü ile de göze çarpıyor. Üvez, alıç, karamuk, geven, çiğdem, kardelen, kantaron, salep, karaçalı, kuşburnu, sumak, kadıntuzluğu, böğürtlen, sığırkuyruğu, orman sarmaşığı, ökse otu, kekik, ada çayı, eğrelti otu, orman çileği ve çayır otları bölgeye zenginlik katıyor.

 

 

Tahvil, Bono, Eurobond nedir?Devletin ya da özel sektörün finansman sağlamak amacıyla çıkardığı değerli kağıdın vadesi 1 yıldan kısa olduğunda bono olarak adlandırılırken, 1 yıldan uzun vadesi olan değerli kağıda ise tahvil denir. Bu değerli kağıdın yabancı para cinsinden türü de Eurobond olarak tanımlanır.Sponsorlu İçerik
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler