Geri Dön

Smart by Dedeman için geri sayım

İlki İstanbul Şişli’de açılacak Smart By Dedeman Otel, ülkemizdeki yerli otel zincirleri arasında ekonomik segmente hitap eden ilk otel markası olacak. Aynı tasarımla her şehre ve ilçeye uygun olarak açılması planlanan bu yeni marka, geleceğin misafir profili Y kuşağının tüm beklentilerine hitap ediyor.

Smart by Dedeman için geri sayım

Dedeman ve Park Dedeman markaları ile turizm sektörünün lider markalarından olan Dedeman Grubu, Y kuşağının beklenti ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yeni bir otel markasına imza attı. Konuklarına orta segment otellerden daha avantajlı bütçe olanağı sunacak olan Smart by Dedeman projesi ile yatırımcılar dünya trendlerine en uygun projeyle yatırımlarının dönüşünü daha hızlı alacak. Yeni otel konseptini öncelikle İstanbul olmak üzere Anadolu’nun hareketli şehirlerinde hayata geçirmek istediklerini söyleyen Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya; Smart by Dedeman markasıyla Türkiye’nin dört bir yanında yer almak istediklerini açıkladı.

Sektörün lider markalarından olmanın verdiği sorumlulukla sürekli yenilik arayışında olduklarını belirten Dedeman Oteller genel müdürü Emrullah Akçakaya Türkiye’de 5 yıldızlı otellerin arzun üstünde olduğunu belirtti. Yatak arzı konusunda eksiğin devam ettiğini belirten Akçakaya, “Bundan sonra yapılacak olan yatırımların artık daha çok ekonomik segmente uygun, nitelikli üç ve dört yıldızlı otellere yönelmesi gerekiyor. Çünkü artık tatil anlayışı değişti, insanlar günümüzde bir otele gidip iki hafta plajında sadece güneşlenip, denize girmek istemiyor. Kısa süreli tatiller daha çok revaçta. Seyahat eden insanlar artık daha çok yeme-içme deneyimleri yaşamak, tarihi ve kültürel yerleri görmek istiyor. İşte bu yüzden insanlar uyumak ve kahvaltı etmek için kullanacağı konaklama merkezlerine çok paralar ödemek istemiyorlar, otellerden beklentiler gelişiyor. Özellikle Y kuşağı olarak adlandırılan yeni jenerasyon, konaklamaya az para harcamayı tercih ediyor. Dünyada otel endüstrisinde bu segmentte yatırımlar artıyor. İşte biz de Smart by Dedeman ile bu segmente hitap edecek yeni bir markayı hayata geçirmeye hazırlanıyoruz” dedi.

İlk Smart by Dedeman otelinin Şişli bölgesinde açılacağını belirten Emrullah Akçakaya, yeni otelin Şişli’nin kalbinde Cevahir AVM’ye 150 metre mesafede açılacağını belirtti. Açılacak otelin eknoloji jenerasyonu olarak nitelendirilen ve iş nedeniyle çok seyahat eden Y kuşağının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıya sahip olacağını vurgulayan Akçakaya, 104 odalı olarak planlanan otelin açılışının Mart 2019’da gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber