Y Kuşağı

Y Kuşağı

Son dakika Y Kuşağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Y Kuşağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Y Kuşağı haber sayfamızda...

Y Kuşağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 247 y kuşağı haberi bulunmuştur.
Kia elektriklide gaza basıyor
Kia elektriklide gaza basıyor Geçtiğimiz haftalarda elektrikli araç stratejisini anlatan ve 3 yeni modelini tanıtan Kia, zenginleşen ürün gamıyla Türkiye’de ve dünyada elektrikli araç devrimini hızlandırmayı amaçlıyor.
19.02.2024 Otomobil
Herkesin iyiliği için YZ
Herkesin iyiliği için YZ 'Moda' sözcüğün ötesinde: Yapay zekânın küresel zorluklara karşı sunduğu gerçekçi çözümler
9.02.2024 Teknoloji
Yapay zeka ‘okullu’ oldu, dükkan açacak
Yapay zeka ‘okullu’ oldu, dükkan açacak ChatGPT haftalık 100 milyon kullanıcıya çıktı, 2 milyondan fazla geliştirici (developer) ChatGPT’den yararlanarak yapay zeka geliştiriyor. Şirket şimdi geliştirilmiş yapay zekaların satılacağı bir mağaza açıyor.
8.11.2023 Ekonomi
Bakan Kacır'dan TEKNOFEST paylaşımı: Türkiye Yüzyılı’nda dünyayı değiştirecek
Bakan Kacır'dan TEKNOFEST paylaşımı: Türkiye Yüzyılı’nda dünyayı değiştirecek Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Twitter hesabından TEKNOFEST paylaşımında bulundu. Bakan Kacır, "TEKNOFEST kuşağı, Türkiye Yüzyılı’nda dünyayı değiştirecek fikirleriyle, şimdi Ankara’da” ifadeleri kullanıldı.
27.08.2023 Gündem
Sanna Marin boşanıyor! Dünyanın konuştuğu ayrılığın perde arkası
Sanna Marin boşanıyor! Dünyanın konuştuğu ayrılığın perde arkası Dünyanın en genç başbakanı unvanına birkaç hafta içinde veda edecek Finlandiya lideri, sürpriz bir kararla evliliğini sonlandıracağını duyurdu. Yerel medya, dünya çapında yankı bulan boşanmanın öncesini yazdı.
11.05.2023 Dünya
Festival rüzgârı...
Festival rüzgârı... Festival takvimleri bir bir açıklanıyor. Pandemi döneminde ilginin arttığı açık hava festivallerinin büyümesi bekleniyor.
22.04.2023 Ekonomi
Ate 'Diğer Yarım'la '3 büyükler'in gücünü hatırlattı!
Ate 'Diğer Yarım'la '3 büyükler'in gücünü hatırlattı! Pop-rock-rap, müzik dünyasının '3 büyük tür'leri arasında şu devirde. Son dönemde birçok başarılı örneğini gördüğümüz bu sentezi genç müzisyenlerden Ate oldukça sağlam bir şekilde yakalamayı başarıyor. 'Diğer Yarım' adlı şarkının özellikle dijitalde yakaladığı başarı bu noktada çok da sürpriz sayılmaz...
29.12.2022 Müzik
AK Parti'li Aksal: Yerli ve milli olması gereken Kılıçdaroğlu'nun danışmanları Amerika ve Almanya'dan
AK Parti'li Aksal: Yerli ve milli olması gereken Kılıçdaroğlu'nun danışmanları Amerika ve Almanya'dan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, "Bugün Kılıçdaroğlu ekonomi programlarını açıklayacaklarını söyledi. Yerli ve milli olması gereken Kılıçdaroğlu’nun bir bakıyorsunuz danışmanları Amerika’dan, Almanya’dan. Zahmet edip Türkiye’ye bile gelmiyorlar. Video konferansla bağlanıyorlar. Biz kendi insanımıza güveniyoruz" dedi.
3.12.2022 Siyaset
Ey Yunan, İzmir’i unutma!
Ey Yunan, İzmir’i unutma! “Teknolojiye dayalı atılımla gurur duymamızın sebebi savaşa olan hevesimiz değil, ülkemizi güçlü tutma mecburiyetimizdir” diyen Erdoğan, Yunanistan’a seslendi: “Ey Yunan, bak tarihe bak. Vakti geldiğinde gereğini yaparız”
4.09.2022 Siyaset
Her yaptığı olay olan Y kuşağı lideri
Her yaptığı olay olan Y kuşağı lideri Sanna Marin, başbakan seçildiğinde “en genç başbakan” unvanıyla, şimdiyse eğlenirken çekilen videolarıyla gündemde. Zor koşullarda büyüyen, siyasete erken atılan, merdivenleri hızla tırmanan Marin’in siyasi geleceği şimdi güç bir yoldan geçiyor.
28.08.2022 Dünya
Oyak ile Zip ikilisi ‘sonra öde’ diyecek
Oyak ile Zip ikilisi ‘sonra öde’ diyecek Avustralya merkezli olan ve dünya çapında 8 milyon müşterisi bulunan tüketici finansman şirketi Zip, Oyak ortaklığıyla Türkiye’de faaliyete geçti. Şirket, Türkiye’de ilk yıl içinde 1 milyon, 3 yıl içinde de 6 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.
29.07.2022 Ekonomi
İkilem 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı
İkilem 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını kanıtladı 'Bir Sebebi Var', 'Kaybolurum Gülüşünde' ve 'Bu Saatten Sonra' ile bir anda hayatımızın ortasına dalan İkilem grubu bu kez 'Geçemem Senden' ile karşımızda. İkilem, 'Geçemem Senden' ile başarılarının tesadüfi olmadığını net bir şekilde kanıtlamış durumda...
17.06.2022 Müzik
İrem Derici yakaladığı dengeyi 'Ara Sıra' değil hep devam ettirmeli
İrem Derici yakaladığı dengeyi 'Ara Sıra' değil hep devam ettirmeli Türkçe pop'un yüz güldüreni İrem Derici, müzik yolculuğunun 10'uncu yıl marşı olarak kabul edebileceğimiz 'Ara Sıra' ile hem dijitalde hem de radyolarda tırmanışa geçti. İrem Derici 'Ara Sıra'da yakaladığı tadı ve dengeyi 'Ara Sıra' değil hep devam ettirmeli...
6.06.2022 Müzik
Uzaktan çalışma öncelik olacak
Uzaktan çalışma öncelik olacak DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğinde BMI organizasyonuyla CHRO Summit 2022 bu yıl beşinci kez düzenlendi.
26.05.2022 Ekonomi
‘Sürdürülebilir işveren olmak başarıyı getirir’
‘Sürdürülebilir işveren olmak başarıyı getirir’ Bir kez daha 'En İyi İşveren' seçilen global sağlık şirketi Novo Nordisk'in Genel Müdürü Burak Cem, “Sürdürülebilir başarı sürdürülebilir bir işveren olmakla gerçekleştirilebilir” dedi.
8.04.2022 Ekonomi
Başarının yolu Z’leri anlamak
Başarının yolu Z’leri anlamak SERVET YILDIRIM Cüzdanla değil, vicdanla alıyor Z kuşağının özelliği alışverişi sadece cüzdanları ile değil aynı zamanda vicdanları ile yapmaları...
7.04.2022 Milliyet Executive
Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi?
Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi? Murat Boz pandemi döneminin en çalışkan isimlerinden biri. Son döneme 'Can Kenarım', 'Kalben', 'Gece' ve 'Sevgilim' gibi hit'ler sığdıran Murat Boz bu kez yoluna 'Harbi Güzel' ile devam ediyor. Peki Murat Boz'un yeni şarkısı 'Harbi Güzel' mi?
17.03.2022 Müzik
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ben ihalelere imza atmam, yalancılığını ispat ettin
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ben ihalelere imza atmam, yalancılığını ispat ettin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'ihale' iddiasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben ihalelere imza atmam Bay Kemal, yalancılığını ispat ettin. Ulaştırma Bakanımız Adil Bey’e 'Çık ve bunun dersini ver' dedim. Adil kardeşim çıktı televizyonda buna güzel bir ders verdi. Çünkü adamın hayatı yalan." ifadelerini kullandı.
30.01.2022 Siyaset
Ülkede mesai 4 güne düştü, maaş ise... 'Türkiye'de olursa tamamen değişir!'
Ülkede mesai 4 güne düştü, maaş ise... 'Türkiye'de olursa tamamen değişir!' Pandemi koşullarıyla birlikte farklı çalışma modelleri benimsenmeye başlandı. Haftada 4 gün çalışma modeli son dönemin en çok konuşulan çalışma modellerinden biri. İzlanda, İrlanda, Japonya gibi pek çok ülkede hayata geçirilen haftada 4 gün çalışma modeli son olarak Birleşik Krallık'ta da uygulanmaya başlandı. Peki bu proje yakın gelecekte Türkiye'de hayata geçirilebilir mi?
25.02.2022 Ekonomi
Ev alıp satacaklar dikkat! İstanbul'da bu ilçeler öne çıkıyor
Ev alıp satacaklar dikkat! İstanbul'da bu ilçeler öne çıkıyor Pandeminin de etkisiyle tüm dünyada konut krizi yaşanıyor. Türkiye'de ise meydana gelen kira artışları günden güne birçok kişiyi zorluyor. Ev almak, satmak ya da kiralamak isteyenlere uyarıda bulunan uzmanlar, İstanbul'un dikkat çeken fırsat alanlarını sıraladı.
2.03.2022 Emlak
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Biz gençlerimizi kuşakların ismiyle birbirinden ayırmayız
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Biz gençlerimizi kuşakların ismiyle birbirinden ayırmayız AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Biz gençlerimizi, insanlarımızı kuşakların ismiyle birbirinden ayırmayız. Biz sorumlulukları üzerinden insanlarımızı tanımlarız." dedi.
18.11.2021 Siyaset
'2023 seçimlerinin kilidi gençlerimiz'
'2023 seçimlerinin kilidi gençlerimiz' Gençlerin ülkelerine ve kendi geleceklerine sahip çıkacaklarına inandığını belirten Erdoğan, “Seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir. Bizim ihtiyacımız olan kuşak Z, Y kuşağı değil Teknofest kuşağıdır” dedi.
17.11.2021 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde önemli açıklamalar bulundu. Erdoğan, '2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak ülkesi ve kendi geleceği için siyasi irade ortaya koyacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir.' dedi.
16.11.2021 Siyaset
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı
Son dakika: Erdoğan 'dünyada 1 numara' dedi ve müjdeleri sıraladı Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezineli Yahya Çavuş” belgeseli galasında gençlerle bir araya geldi. Çanakkale Köprüsü'nün dünyada bir numara olduğunu belirten Erdoğan, "Hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük." açıklamasında bulundu.
14.11.2021 Siyaset
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisi
Batman'da gençlerle bir araya gelen Erdoğan'dan HDP'ye İstiklal Marşı tepkisi Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yüreğinde memleket sevdası olan, bu topraklara dair hayalleri ve hedefi bulunan, Türkiye merkezli düşünen herkesin, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun başımızın üstünde yeri vardır." dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadeleyle ilgili, Terörle mücadele sadece içeride değil. Suriye olsun Irak'ta olsun buralarda da devam ediyoruz ve taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Erdoğan, 'İstismar siyasetine prim vermedik ama onlar verdi' diyerek HDP'ye tepki gösterdi. Erdoğan, ''Korkma' diye başlayan İstiklal Marşımız 84 milyonun ortak hissiyatının sembolüdür. Peki HDP için öyle mi? Parlamentoda İstiklal Marşı okunurken onlar İstiklal Marşı'nı okumuyorlar.' dedi.
7.11.2021 Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Y Kuşağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.