Geri Dön
TatilTuz Gölü'ne yoğun turist ilgisi

Tuz Gölü'ne yoğun turist ilgisi

Aksaray, Ankara ve Konya sınırının kesiştiği bölgede kalan Tuz Gölü'ne, bayramda Kapadokya bölgesine ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler akın etti. Ziyaretçiler fotoğraflar çekip, çıplak ayakla suda yürüdü.

Tuz Gölü'ne yoğun turist ilgisi

Kapalı havza özelliği olan Tuz Gölü, Türkiye'nin tuz ihtiyacının büyük bölümünü karşılamasının yanında doğal güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Bayramda Kapadokya bölgesine ziyarete gelenlerin uğrak yeri haline gelen Tuz Gölünde yoğunluk yaşandı. Gelen yerli ve yabancı turistler, çıplak ayakla suya girip gezebiliyor. Bazı ziyaretçiler, ayak hastalıklarına iyi geldiği söylenen tuzlu suda ayaklarına ve vücutlarına masaj yapıyor.

Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Tuz Gölüne gelen ziyaretçiler, Tuz Gölünü doyasıya yaşıyorlar. Özellikle yaz aylarında flamingoların da gölde bulunması ile fotoğraf meraklıları da bu bölgeye özel olarak geziler yapıyorlar. Aksaray Ankara yolu güzergahında birçok ziyaretçi ayakkabılarını çıkararak yürüyüş yapıyor. Tuz Gölü üzerinde yürüyüş yapmak son dönemlerde herkesin rağbet ettiği bir durum oldu. Biz de Aksaray'a gelen ve Tuz Gölünü ziyaret eden herkese bunu öneriyoruz. Tuz Gölünün bir diğer dikkat çekici özelliği de filim, dizi, sinema filmlerinin ile klip çekimlerin gözdesi oldu. Tuz Gölünde harikulade fotoğraflar çıkıyor. Özellikle gün batımı ile gün doğumumun da fotoğrafını çekenler bunu ifade ediyorlar. Son dönemlerde bu yönü ortaya çıktı ve ziyaretçilere görsel şölen sunmasından dolayı vazgeçilmez bir mekan oldu dedi.

24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler