Geri Dön
TeknolojiAndroid için WhatsApp'a yeni özellik: Bir kişi veya grubun medyalarını galeriden gizleyebilirsiniz

Android için WhatsApp'a yeni özellik: Bir kişi veya grubun medyalarını galeriden gizleyebilirsiniz

Android için WhatsApp, genişletilmiş medya görünürlüğü özelliği aldı. Herhangi bir spesifik içeriğin görünürlüğü ayarlayabileceksiniz. Şöyle ki kullanıcılar, WhatsApp'ta tüm medya dosyalarını galeriden gizleyebiliyorlar. Yeni gelen özellik sayesinde belirli bir kişi ya da gruptan gelen medyaları gizleyebileceksiniz.

Android için WhatsApp'a yeni özellik: Bir kişi veya grubun medyalarını galeriden gizleyebilirsiniz

Onıur Binay/milliyet.com.tr

Android için WhatsApp artık herhangi bir belirli sohbet için Medya Görünürlüğü özelliğini değiştirmenizi sağlıyor. Orijinal deneyimi genişleten özellik, WhatsApp Android sürümü 2.18.194 ile geldi. Bu özellik, belirli bir kişiden veya gruptan aldığınız medya içeriklerini WhatsApp'ta gizlemenize veya göstermenize yardımcı oluyor. Facebook'a ait anlık mesajlaşma uygulaması kısa süre önce tüm Android beta kullanıcılarına grup videosu ve sesli arama desteği getirdi.

Android için WhatsAppa yeni özellik: Bir kişi veya grubun medyalarını galeriden gizleyebilirsiniz

Ayarlar menüsünden Sohbet sekmesine gelerek tüm WhatsApp medyalarını galeriden gizleyebilirsiniz. Galeriden tüm medya dosyalarını gizlemek istemeyen kullanıcılar, medya dosyasını gizlemek istedikleri grup ya da bireysel sohbetlerin grup ya da kişi bilgisi sayfasına girerek medya görünürlüğü sekmesinden görünürlük ayarlarını değiştirilebilir.

Media Görünürlüğü özelliği WhatsApp beta sürümü 2.18.194 ile geliyor. WhatsApp beta, Google Play beta programı aracılığıyla indirilebiliyor.