Geri Dön
TeknolojiAndroid tarafın en güçlü mobil işlemcileri listelendi!

Android tarafın en güçlü mobil işlemcileri listelendi!

Akıllı telefon tarafında performans gerçekten de önemli. Bu noktada değerlendirildiğinde dünyanın en iyi ve güçlü telefonlarında yer alan işlemciler dikkat çekiyor. İşte Android telefonlara güç veren en iyi mobil işlemciler:

Android tarafın en güçlü mobil işlemcileri listelendi!

Yeni tanıtılan ve amiral gemisi takısına sahip neredeyse bütün telefonlarda yer alan Snapdragon 888 işlemcisi şu anda Android tarafın en güçlü mobil işlemcisi oluyor. Her ne kadar ısınma sorununa sebep olsa da şu anda Samsung Galaxy S21 serisine, Xiaomi Mi 11 serisine, Redmi K40 Pro, Vivo X60 Pro Plus, OnePlus 9 Pro ve Oppo Find X3 Pro gibi telefonlara güç veriyor. 

SNAPDRAGON 888 İŞLEMCİSİNİ EXYNOS TAKİP EDİYOR

Dünyanın en güçlü ikinci işlemcisi ise Samsung telefonlar için geliştirilen Exynos 2100 oluyor. Samsung'un yeni piyasaya sürdüğü telefonlarda yer alan bu işlemci, S21 serisinde yer alıyor. Aklınıza S21'de Snapdragon 888 işlemcisi var nasıl oluyor sorusu gelebilir. Samsung çoğu zaman telefonlarında Snapdragon ve Exynos gibi iki varyant sunuyor. 

Android tarafın en güçlü mobil işlemcileri listelendi

Üçüncü sırada ise Huawei telefonları güçlendiren Kirin 9000 işlemcisini Snapdragon 870 takip ediyor ve sırasıyla Exynos 1080, Kirin 9000E, Dimensity 1100, Snapdragon 780G takip ediyor. 

Eğer işin içine Apple'ın işlemcilerini dahil edersek ilk sırada bizleri Apple A14 Bionic işlemcisi karşılıyor. Dördüncü sırada Apple'ın A13 Bionic işlemcisini 15'inci sırada A12 Bionic karşılıyor. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler