Geri Dön

Apple, gelecek yıl üç kameralı iPhone çıkartabilir

Huawei'nin üç kameralı telefonu P20 Pro’nun ardından Apple da önümüzdeki yıl aynı sistemi iPhone modellerine uyarlayabilir. Apple'ın gelecek yıl üç kameralı iPhone modelini piyasya süreceği söyleniyor.

Apple, gelecek yıl üç kameralı iPhone çıkartabilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Standart çift kamera sistemi üçlü kamera sistemiyle artık baypas edildi. Bunun şu an piyasadaki en iyi örneği Huawei P20 Pro. Bu günlerde akıllı telefon üreticileri de bu yöne doğru kayıyor. Huawei, P20 Pro ile bunu yapan ilk şirketti ve yeni bir rapor doğruysa, Apple gelecek sene bu sistemi takip edecek.

Tayvan'daki Daily News’e göre Apple, 2019'da 12 MP’lik 3 arka kamera sistemine sahip bir iPhone geliştiriyor. Raporda, 6MP'lik yeni ekstra kameranın 5x'lik zum ile geleceği belirtiliyor. Dijital, optik veya hibrit bir zoom sistemi olacak.

Şu anda iPhone X ve iPhone 8 Plus, 2x optik zum ve 10x dijital zuma sahipken, iPhone 8'te 5x dijital zum sunuluyor. Mevcut özellikler göz önüne alındığında, başka bir kamera eklemek için tek neden optik yakınlaştırma yeteneklerini geliştirmek olabilir. Ancak bu hala belirsiz.

Huawei P20 Pro'daki f/1.8 diyafram açıklığına sahip 40 MP RGB, f/1.6 dirafram açıklığında 20 MP monokrom ve f/1.4 diyafram açıklığında 3X optik zoom yapabilen 8MP telefoto lensle üç kamera tredini başlattı. Apple'ın üçlü kamera sisteminin neye benzeyeceği belli değil.

2019'da gelecek iPhone modelleri hakkında detaylar netleştikçe sizlere aktaracağız.

2018'de gelecek dört yeni iPhone’un boyutları şu şekilde olacak

5.7 inç ila 5,8 inç LCD ekran

6,0 - 6,1 inç LCD ekran

6.0- 6.1 inç OLED ekran

6.4 - 6.5 inç OLED ekran

2018 model iPhone’lar ne kadar olacak?

iPhone X, Apple tarafından birinci sınıf bir fiyatla birinci sınıf bir iPhone olarak konumlandı. iPhone X yurt dışında 999 dolar, iPhone 8 699, 8 Plus ise 799 dolardan satışa çıktı. 2018'in sonlarına doğru gelecek yeni modeller de benzer bir seviyede fiyatlandırılacak.

2018 model yeni iPhone'lar ne zaman çıkacak?

iPhone 8, 8 Plus ve X'in haleflerinin Eylül 2018'de piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Bu, iPhone 8'in piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra ve Apple'ın her zaman yeni bir amiral gemisi iPhone'u çıkardığı tarihle uyumlu.

Magazin Haberleri Bülteni (10 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber