Geri Dön
TeknolojiApple’a iPhone odağında yeni bir ceza gündemde!

Apple’a iPhone odağında yeni bir ceza gündemde!

Apple pek çok konu ile gündemde yerini almayı başarıyor. Şimdi ise iPhone odaklı bir ceza ile tekrar adından söz ettiriyor.

Apple’a iPhone odağında yeni bir ceza gündemde!

Teknoloji devi Apple, daha önce telefonların kutusundan 5W’lık şarj cihazlarını çıkarttığı için hem çok eleştirilmiş hem de bazı ülkelerden ‘ceza’ yemişti. iPhone 12 modellerinin kutusundan çıkmayan şarj cihazları bu sefer de iPhone 13 için ceza kapısına dönüştü.

Hatırlatmak gerekirse Apple, çevreyi korumak adına telefonlarının kutusundan şarj cihazı ve kulaklıkları çıkartmış onun yerine yalnızca kablo eklemeyi uygun görmüştü. Öte yandan şarj cihazını kutudan çıkarttığı için Apple, Brezilya yönetiminin aldığı bir kararla 2 milyon dolar ödemek zorunda kalmıştı.

Apple’a iPhone odağında yeni bir ceza gündemde

Brezilya iPhone 12 serisi için verdiği bu kararını iPhone 13 için de uygulayacak gibi duruyor. Zira Apple halen telefonların kutusundan şarj cihazı çıkartmıyor. Daha önce de Brezilya’da benzer bir durum yaşayan Samsung, verilen karar kapsamında Galaxy S21 modelinin yanında kullanıcılara ücretsiz şarj cihazı vermiş ve cezadan kurtulmuştu. Apple’ın ise şu anlık ne yapacağı bilinmiyor ancak tahminler şarj cihazı vermek yerine cezayı ödeyeceği yönünde.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler