Geri Dön

Arabanıza özel Siri: Dragon Drive!

Dragon Drive, araç kullanırken mesaj ve e-mail göndermenizi sağlayan Siri benzeri bir konuşan araba teknolojisi.

Arabanıza özel Siri: Dragon Drive!

Siri benzeri bir ses platformu olan Dragon Drive, arabanıza bağlanarak çalışıyor ve araç kullanırken e-mail ve mesaj alıp göndermenizi sağlıyor. Şimdilik İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca seçenekleri bulunan sisteme sesli komut vererek mesajlarınızı yanıtlamasını ve mesajınızın içeriğini söyleyebiliyorsunuz.

Arabalar için geliştirilen ilk el bağlantısız ses tanıma yazılımı olmasa da diğerlerine oranla ses algılama ve telefonunuz dahi kullanılmadan işlev göstermesi sebebiyle muadillerinden ayrılıyor.

Şirket, üreticilerle birlikte bu cihazın araçlara entegre edilmesi için bir çözüm üretme çabası içerisinde. Ancak üzücü bir konu ise bu cihazın ancak yeni alınan entegre model arabalarda olacağı yönündeki bilgiler.

Dragon Drive henüz sadece e-mail ve mesaj gönderimini mümkün kılıyor olsa da ileride kullanıcıların şarkı indirebileceği, yakındaki restoranları belirleyebileceği ve yol tarifi alabileceği bir platform olmayı amaçlıyor.

Corona virüse yakalanan Esra Balamir'den haber varEsra Balamir, geçtiğimiz günlerde test yaptırmış ve covid-19 olduğunu açıklamıştı. Evinde tedaviye alınan Esra Balamir, takipçilerine 'iyiyim' mesajı verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber