Geri Dön

Ariana Grande'nin 'Thank U, Next' klibi YouTube'ta rekor kırdı

Ariana Grande'nin 'Thank U, Next' şarkısının klibi, YouTube'ta 24 saat içinde en fazla izlenen video oldu. Video, yayınlandıktan 22 saat sonra 48 milyon kez izlendi.

Ariana Grande'nin 'Thank U, Next' klibi YouTube'ta rekor kırdı

Onur Binay/milliyet.com.tr

Ariana Grande'nin 'Thank U, Next' klibi, YouTube'taki yayınlandıktan 22 saat sonra 48 milyon kez izlendi. Bir önceki rekor, BTS'nin Ağustos ayında yayınladığı 'idol' adlı klibe ait. O ise 45.9 milyon izlenmişti.

Video klip, 24 saat sonunda 50.3 milyon izlenmeye ulaştı. YouTube'a göre bu klip, YouTube Premiere zamanlama özelliğini kullanarak en çok görüntülenen videonun kaydını oluşturdu. Videonun ilk yayınlandığı anda Grande hayranları, 516.000'den fazla mesaj gönderdi. Bu da YouTube Premiere için bir rekor. YouTube'a göre, ilk trafik artışı, videoya gönderilen yorumlarda gecikmeye neden oldu. Aynı anda klibi izleyen kişi sayısı ise yine bir rekor olan 829 bine ulaştı.

Klipte 'Mean Girls', 'Bring It On', '13 Going On 30' ve 'Legally Blonde' filmlerine göndermeler bulunuyor. Aynı zamanda şarkıcı Troye Sivan ve Thank U, Next'in söz yazarları Tayla Parx ve Victoria Monet de klipte yer alıyor.

Ariana Grande’nin YouTube kanalında dört bölümlük belgesel dizi 'Ariana Grande: Dangerous Woman Diaries' de yayınlandı. İlk bölümü ücretsiz olan bu seri, şarkıcının üçüncü albümü “Sweetener”ın yapım aşamasını ve 2017 yılındaki turnesini ele alıyor. Seriye şimdilik sadece YouTube Premium kullanıcıları erişebiliyor.

YouTube’a göre, ilk 24 saatte en çok izlenen 10 YouTube filminin önceki sıralaması:

1. BTS, “Idol” – 45.9 milyon
2. Taylor Swift, “Look What You Made Me Do” – 43.2 milyon
3. Eminem, “Killshot” – 38.1 milyon
4. Blackpink, “Ddu-Du Ddu-Du” – 36.2 milyon
5. Psy, “Gentleman” – 36 milyon
6. BTS, “Fake Love” – 35.9 milyon
7. Twice, “Yes or Yes” – 31.4 milyon
8. Nicky Jam feat. J. Balvin, “X (EQUIS)” – 29.7 milyon
9. XXXTentacion, “Sad!” – 27.7 milyon
10. Adele, “Hello” – 26.3 milyon

Plajda atlı jandarmalardan denetimİstanbul İl Jandarma Komutanlığı Atlı Jandarma Timleri ile Yaya Jandarma devriyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Sarıyer Gümüşdere Plajı'nda sosyal mesafenin korunması ve maske takılması konusunda uygulama gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber