Geri Dön
TeknolojiBilgisayara Zoom Nasıl İndirilir? Laptop'a Zoom Uygulaması Kurma Yöntemleri...

Bilgisayara Zoom Nasıl İndirilir? Laptop'a Zoom Uygulaması Kurma Yöntemleri...

Hayatımıza sosyal mesafenin girmesi pek çok sistemin dijital platformlara taşınmasına neden oldu. Konferans, toplantı ve eğitim gibi sistemlerin pek çoğu hala internetteki görüntülü arama uygulama ya da platformlarından gerçekleşmekte. Bunlardan birisi ve en çok kullanılanı da Zoom isimli program. Peki bilgisayara Zoom nasıl indirilir? Laptop'a Zoom uygulaması kurma yöntemleri nelerdir? İşte bu konuda merak edilenler.

Bilgisayara Zoom Nasıl İndirilir? Laptop'a Zoom Uygulaması Kurma Yöntemleri...


Zoom uygulaması, gelişen teknoloji ve zorunluluklar doğrultusunda hayatımıza girdi ve en fazla kullanılan görüşme programlarından biri haline geldi.

Bilgisayara Zoom Nasıl İndirilir?

Zoom; app store ve google play store'dan ücretsiz olarak indirilebilen tablet, akıllı telefon, bilgisayar ve pc telefon gibi farklı cihazlara kurulabilen yüksek çözünürlüklü video konferans imkanı sunan bir uygulamadır. Evden görüntülü konuşma, ders programını takip etme, sınava girme, toplantıya katılma, iş başvurusu ve iş görüşmesi yapmak için kullanılabilen bir program olan Zoom; görüntülü ve sesli konferans, telefon, sohbet ve web semineri hizmetleri sunar.

Zoom bilgisayarlara ücretsiz olarak indirilebilen bir iletişim uygulamasıdır. Zoom uygulamasının ücretsiz versiyonunda konferans süresi ve konferansa katılım sayısı sınırlıyken, ücretli versiyon kullanıcılara sınırsız iletişim imkanları tanır. Zoom uygulamasının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Toplantı

Canlı bağlantı

Video webinar

Telefon iletişimi

Chat ve mesajlaşma

Konferans - Toplantı

Laptop'a Zoom Uygulaması Kurma Yöntemleri

Zoom uygulamasını bilgisayara kurmak için öncelikle zoom.us isimli uygulama sitesine giderek "Sign Up Free" seçeneğinden ücretsiz bir hesap oluşturulması gerekir. Bu adrese kişisel mail adresi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Hesap oluşturmak için mail adresi girildikten sonra, maile gelen doğrulama linkinin onaylanması gereklidir. Burada onay aldıktan sonra Zoom programını bilgisayarınıza indirip kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bilgisayara kurulum için bu dosyaya izin verilmesi ve uygulama adımlarına devam edilmesi gereklidir.

Zoom uygulaması tablet ve telefonların uygulama indirme arayüzleri üzerinden de ücretsiz olarak kurulabilir. Bu şekilde kullanıcı bilgileriyle hesabınıza giriş yaparak ve şahsi linkinizi tanıdıklarınızla ya da iş arkadaşlarınızla paylaşarak görüntülü ve sesli konferans imkanını yaşayabilirsiniz. Zoom uygulamasının bütün özelliklerini ücretsiz kullanımda kısıtlı olarak deneyimlerken, ücretli kullanımda bütün özelliklerden sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler