Geri Dön
TeknolojiBlue Origin uzaya gitmek için ödenmesi gereken rakamı açıkladı

Blue Origin uzaya gitmek için ödenmesi gereken rakamı açıkladı

Amazon'un ve Blue Origin şirketlerinin kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, uzay yoluculuğu için çalışmalarını sürdürüyor. Blue Origin şirketinden yapılan yeni bir açıklamaya göre uzaya gitmek için verilen en yüksek teklif açıklandı.

Blue Origin uzaya gitmek için ödenmesi gereken rakamı açıkladı

Blue Origin uzay çalışmalarını hızlandırmış ve uzay yolculuğu için tarih vermişti. Havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin, Twitter hesabından paylaştığı bir videoda uzay turizmi roketi New Sherpard'ın uçuşları için bilet satmaya başlayacağını bu ayın başlarında duyurmuştu.

BLUE ORIGIN İLE UZAYA GİTMEK İÇİN EN YÜKSEK TEKLİF 2.6 MİLYON DOLAR

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamada bir koltuk için verilen en yüksek teklifin tam tamına 2.6 milyon dolar olduğunu duyurdu. 5 Mayıs'ta başlayan bu süreç 12 Haziran tarihine kadar sürecek. 

Blue Origin uzaya gitmek için ödenmesi gereken rakamı açıkladı

Uzaya seyahat için bir alternatif ve farklı seçenekler olmadığı için bilet fiyatlarının nasıl bir standartta olması gerektiği belirlenmiyor. Jeff Bezos'un şirketi Blue Origini uzay turizmi roketi New Shepard biletinin müzayede ile satışa sunulduğunu ve en yüksek teklifi veren kişinin 20 Temmuz’da uzaya uçacak ilk ekibe katılabileceğini müjdelemişti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler