Blue Origin

Blue Origin

Son dakika blue origin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan blue origin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan blue origin haber sayfamızda...

Blue Origin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103 blue origin haberi bulunmuştur.
Japonya'dan ürkütücü Ay robotu
Japonya'dan ürkütücü Ay robotuDev bir örümcek yengece benzeyen uzay aracı, testlerde dört robotik bacağının ucundaki tekerleklerle engebeli arazide dolaşabildi ve kelepçe benzeri elleriyle çeşitli görevleri tamamladı.
15.06.2022Dünya
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdi
Amazon ‘uzay oteli’ işine girdiYeryüzünden 400 kilometre yukarıya kurulacak olan Orbital Reef isimli özel uzay istasyonu 10 turisti barındıracak. Buraya gelenler günde 32 gün doğumu ve gün batımı görme imkânına kavuşacak.
9.04.2022Dünya
Uzay yarışında rekabet kızıştı
Uzay yarışında rekabet kızıştıElon Musk ve Jeff Bezos arasındaki uzay yarışı, Amazon'un SpaceX'in "Starlink" hizmetiyle doğrudan rekabet edecek internet uydularını başlatacağını açıklamasıyla farklı bir boyuta çıktı
7.04.2022Dünya
NASA'dan Uzay İstasyonu'nu imha etme planı!
NASA'dan Uzay İstasyonu'nu imha etme planı!NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu'nu (UUİ) 2031'de imha etme planlarını açıkladı. Planlara göre yaklaşık 445 tonluk yapı Pasifik Okyanusu'nun güneyindeki, "uzay aracı mezarlığı" diye bilinen ıssız bir bölgeye düşürülecek.
2.02.2022Dünya
Yılın ‘utanmazları’
Yılın ‘utanmazları’‘The Observer’ gazetesi, her yıl dağıttığı iş dünyasının “utanmazları” ödüllerini açıkladı. Ödül listesinde, uzaya çıkan ilk milyarder olarak kendi reklamını yapmakta çığır açan Richard Branson, dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos ve petrol devleri yer aldı.
27.12.2021Dünya
NASA, ünlü Türk çiftin Jeff Bezos’la geliştirdiği Orbital Reef'i seçti
NASA, ünlü Türk çiftin Jeff Bezos’la geliştirdiği Orbital Reef'i seçtiOrbital Reef, Fatih ve Eren Özmen’in Sierra Space ve Jeff Bezos’un Blue Origin şirketlerinin ortak liderliğinde inşa ediliyor.
15.12.2021Teknoloji
Elon Musk, Time tarafından 'yılın kişisi' seçildi!
Elon Musk, Time tarafından 'yılın kişisi' seçildi!Saygın haber ve politika dergilerinden Time, dünyanın en zengin olan insanı olan Elon Musk’ı yılı kişisi seçti. Tesla ve SpaceX'in CEO'su olan milyarder iş insanı otomobillerin ve uzay yolculuğunun geleceğini şekillendirmeye devam ederken, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla dünyanın en etkili kişisi olmayı başardı.
13.12.2021Dünya
Herkes o ana kilitlendi! İlk kez uzaya gönderildi
Herkes o ana kilitlendi! İlk kez uzaya gönderildiÜnlü milyarder Jeff Bezos’un sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin, uzaya ilk kez 6 kişilik mürettebat ile yaptığı üçüncü turistik uçuşu başarılı şekilde gerçekleştirdi. Mürettebatta uzaya çıkan ilk ABD’li olan Alan Shepard’ın kızı Laura Shepard Churchley’de yer aldı.
11.12.2021Teknoloji
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Başına gelen dünyayı şoke etti
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Başına gelen dünyayı şoke etti'Uzay Yolu' filminde Kaptan Kirk'ü canlandıran ve uzaya çıkan en yaşlı kişi olan 90 yaşındaki Kanadalı oyuncu William Shatner ile birlikte Blue Origin şirketinin aracıyla uzay yolculuğu gerçekleştiren milyarder iş insanı Glen de Vries hayatını kaybetti. Bundan sadece bir ay önce uzaya seyahat eden ilk 600 kişiden biri olan Glen de Vries, 49 yaşındaydı.
15.11.2021Dünya
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Uçak kazasında hayatını kaybetti
Uzaya giden 600 kişiden biriydi! Uçak kazasında hayatını kaybetti‘Uzay Yolu’ filminde Kaptan Kirk'ü canlandıran ve uzaya çıkan en yaşlı kişi olan 90 yaşındaki Kanadalı oyuncu William Shatner ile birlikte Blue Origin şirketinin aracıyla uzay yolculuğu gerçekleştiren milyarder iş insanı Glen de Vries hayatını kaybetti. Bundan sadece bir ay önce uzaya seyahat eden ilk 600 kişiden biri olan Glen de Vries, 49 yaşındaydı.
13.11.2021Haberler
NASA Ay misyonunu en az bir yıl erteledi
NASA Ay misyonunu en az bir yıl ertelediNASA, Trump döneminde duyurulan 2024 yılında Ay'a astronot gönderme planlarının en az bir yıl ertelendiğini açıkladı. Jeff Bezos'un uzay firması Blue Origin'in açtığı dava da gecikmede etkili oldu.
10.11.2021Dünya
Gizlilik kararı getirildi! Jeff Bezos NASA’ya karşı kaybetti
Gizlilik kararı getirildi! Jeff Bezos NASA’ya karşı kaybettiABD'li iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin’in, Ağustosta Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansına (NASA) açtığı davayı kazanamadığı açıklandı.
4.11.2021Dünya
Tom Hanks'ten Bezos'a '28 milyon dolarlık' ret!
Tom Hanks'ten Bezos'a '28 milyon dolarlık' ret!Oyuncu Tom Hanks, ABD'li iş insanı Jeff Bezos tarafından Blue Origin'in uzay yolculuğuna davet edildiğini ancak 28 milyon dolar ödemek istemediği için daveti reddettiğini açıkladı.
4.11.2021Dünya
Kaptan Kirk’ün silahı müzayedede satılacak
Kaptan Kirk’ün silahı müzayedede satılacakABD yapımı, efsanevi bilimkurgu dizisi “Uzay Yolu”nda Kaptan James Kirk’ü canlandıran William Shatner’ın dizideki ilk görünümünde kullandığı silahının açık artırmayla satılacağı açıklandı.
4.11.2021Dünya
Bezos ticari uzay istasyonu kuracak
Bezos ticari uzay istasyonu kuracakAmazon’un kurucusu ABD’li milyarder Jeff Bezos’un sahibi olduğu uzay turizmi şirketi “Blue Origin”, ticari bir uzay istasyonu inşa etmeyi planladığını açıkladı.
27.10.2021Dünya
Jeff Bezos ticari uzay istasyonu için planlarını açıkladı
Jeff Bezos ticari uzay istasyonu için planlarını açıkladıAmazon'un kurucusu Jeff Bezos'un sahibi olduğu Blue Origin adlı uzay turizmi şirketi, ticari bir uzay istasyonu inşa etmeyi planladığını açıkladı.
26.10.2021Teknoloji
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyor
Türkiye Uzay Ajansı uluslararası iş birliklerini artırıyorTürkiye Uzay Ajansı (TUA), alanında dünyanın önde gelen  organizasyonlarından biri olan Uluslararası Uzay Kongresi'nde (IAC) Milli Uzay  Programı'nda yer alan hedeflere yönelik uluslararası iş birliği görüşmelerini  sürdürüyor.
26.10.2021Teknoloji
Yelkenlinin de en büyüğünü yaptırıyor
Yelkenlinin de en büyüğünü yaptırıyorDünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos’un Hollanda’da yaptırdığı yelkenli yatın da alanında en büyük olacağı belirtildi. Yatın fiyatının 500 milyon dolar olduğu ifade edildi
25.10.2021Dünya
‘Uzaya değil Dünya’ya bakın’
‘Uzaya değil Dünya’ya bakın’Uzay turizmi için yarışan milyarderleri eleştiren Prens William “Gözünüzü uzaya dikeceğinize Dünya’yı kurtarın. Büyük zihinler, gidecek gezegen aramak yerine yerküremizi onarmalı” dedi.
15.10.2021Dünya
‘Kaptan Kirk’ün uzay seyri
‘Kaptan Kirk’ün uzay seyri“Uzay Yolu” dizisinin efsanevi Kaptan Kirk’ü William Shatner, Blue Origin şirketinin aracıyla 10 dakikalığına uzaya gitti. 90 yaşındaki aktör uzaya çıkan en yaşlı kişi oldu
14.10.2021Dünya
Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gitti
Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gittiEfsane Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran Kanadalı oyuncu William Shatner, uzay şirketi Blue Origin'in New Shepard uzay aracı ile yola çıktı. 90 yaşındaki Shatner, böylece uzaya giden en yaşlı kişi oldu.
13.10.2021Haberler
New Shepard ile uzaydaki en yaşlı insan rekoru kırıldı!
New Shepard ile uzaydaki en yaşlı insan rekoru kırıldı!Dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’un Blue Origin şirketine bağlı olan New Shepard uzay aracıyla yeni bir rekor kırdı. Bu rekor yine Bezos’un geçen aylarda gerçekleşen uçuşuyla kırılmıştı. Yaklaşık 11 dakika sürecek olan görevin yalnızca 4 dakikası yer çekimsiz ortamda gerçekleşecek. Uçuş canlı yayına yaklaşık saatler önce başladı.
14.10.2021Teknoloji
Son dakika: Filmdi gerçek oldu: Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gitti
Son dakika: Filmdi gerçek oldu: Star Trek'in Kaptan Kirk'ü William Shatner uzaya gittiEfsane Star Trek’te Kaptan Kirk’ü canlandıran Kanadalı oyuncu William Shatner, uzay şirketi Blue Origin'in New Shepard uzay aracı ile yola çıktı. 90 yaşındaki Shatner, böylece uzaya giden en yaşlı kişi oldu.
13.10.2021Dünya
Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi!
Elon Musk, Tesla fabrikası için yönünü ‘gezegen dışına’ çevirdi!Dünyanın en zengin insanı listesinde bir birinci bir ikinci olan SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, 40 yıl içinde Mars’ta Tesla fabrikası kurmak istediğini açıkladı. Mars hakkında yaptığı atılımlar ile kendini milyonlarca kişiye duyuran Musk, Kızıl Gezegen’de 40 yıl içinde otomobil üretmeyi hedefe koydu.
12.10.2021Teknoloji
William Shatner'in uzay yolculuğu ertelendi
William Shatner'in uzay yolculuğu ertelendiABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin'in geliştirdiği New Shepard uzay aracının, "Star Trek" filminde Kaptan Kirk’ü canlandıran ünlü aktör William Shatner ile yapacağı uzay yolculuğu hava koşulları nedeniyle 13 Ekim'e ertelendi.
11.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Blue Origin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.