Geri Dön

Çerçevesiz ekranla gelen Vivo APEX'in teknik özellikleri netleşti

Vivo Apex, MWC 2018'de (Mobil Dünya Kongresi) tanıtılmıştı, ancak cihazı Barselona'da bulamadık. Şimdiyse Vivo Apex'in teknik detayları gün yüzüne çıktı. Yüzde 98 oranında ekra-kasa oranıyla gelen Vivo APEX, ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı ve açılıp kapanabilen ön kamerayla gelecek.

Çerçevesiz ekranla gelen Vivo APEX'in teknik özellikleri netleşti

Onur Binay/milliyet.com.tr

Mobil Dünya Kongresi 2018'de tanıtılan ve büyük oranda ekrandan oluşan Vivo APEX'in teknik detayları netleşmeye başladı. Vivo Apex'in ekran-kasa oranı yüzde 98. Telefonun başka bir önemli noktası olan açılır pencere kamerası ve ona rağmen 7.8mm kalınlığında. Kameranın açılması yalnızca 0.8 saniye sürüyor. Ekranın altında ise parmak izi tarayıcı yatıyor.

Telefonda COF teknolojisine sahip 5.99 inçlik bir OLED ekran var. Ortam ve yakınlık sensörleri, kulaklık ve hoparlör ile birlikte ekranın altına yerleştirilmiş böylece Vivo'nun kesintisiz ekran deneyimine ulaşmasına yardımcı oluyo. Arkada dikey olarak hizalanan çift kamera oturuyor. Vivo Apex ayrıca üç amplifikatör ve özel bir DAC bulunan HiFi Ses ile birlikte geliyor. Vivo, System In Package (SIP) teknolojisi ile bunu başarmış. Kamerada çeşitli modlar var ve AI tarafından destekleniyor. Gücünü ise Qualcomm Snapdragon 845'den alıyor.

Cihazın 2018 yılının ortalarında seri üretime geçmesi bekleniyor.

Mobil Dünya Kongresi 2018'de yaşadıklarımızı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Alyssa Milano: Corona virüs yüzünden saçlarım dökülüyorABD'li oyuncu Alyssa Milano, corona virüsün bugüne kadar pek rastlanmayan bir etkisini takipçileriyle paylaştı. Milano yayınladığı videoda, "Corona virüs yüzünden saçlarım avuç avuç dökülüyor" açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber