Mobil Dünya Kongresi

Mobil Dünya Kongresi

Son dakika mobil dünya kongresi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mobil dünya kongresi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mobil dünya kongresi haber sayfamızda...

Mobil Dünya Kongresi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 498 mobil dünya kongresi haberi bulunmuştur.
Telekomünikasyon teknolojilerinde iş birliği
Telekomünikasyon teknolojilerinde iş birliğiHuawei Türkiye ve SabancıDx inovasyon odaklı dijital dönüşüm konusunda birlikte çalışmak üzere bir mutabakat imzaladı.
19.03.2022Vitrin
Mobil kongreye Türk çıkarması
Mobil kongreye Türk çıkarmasıMobil Dünya Kongresi’ne (Mobile World Congress-2022) Türk markalar damga vuruyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) kongreye 22 şirketle katılırken, Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Türkiye, Vestel, Etiya, Teknopark İstanbul, Netaş gibi firmalar da kendi stantlarıyla fuarda yerini alıyor.
3.03.2022Ekonomi
Cepte yeni model yağmuru
Cepte yeni model yağmuruMobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress-2022) cepte yeni model yağmuruyla başladı. 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda Honor, TCL, Poco, realme gibi markalar beklendiği gibi yeni modellerini birer birer lanse ediyor.
2.03.2022Ekonomi
'Daha güçlü bir dijital ekonomi için birlikte çalışmalıyız'
'Daha güçlü bir dijital ekonomi için birlikte çalışmalıyız'2022 Mobil Dünya Kongresi’nin resmi başlangıcından bir gün önce açıklamalarda bulunan Huawei İcra Direktörü ve Mobil Operatörlerden Sorumlu Başkanı Ryan Ding, “Geleceği Aydınlatmak” başlıklı bir açılış konuşması yaptı. Ding, mobil operatörlerin üzerinde çalışabileceği üç ana nokta olan bağlantı yoğunluğu, bilgi işlem çeşitliliği ve karbon azaltma yoğunluğuna dikkat çekti. Ding ayrıca, daha güçlü bir dijital ekonomi oluşturmak üzere, GUIDE (REHBER) iş planı kapsamında, mobil operatörleri kendileri ile birlikte çalışmaya davet etti.
1.03.2022Vitrin
Yeni işlemci Snapdragon 888 Plus 5G tanıtıldı!
Yeni işlemci Snapdragon 888 Plus 5G tanıtıldı!Qualcomm'un yeni işlemcisi Snapdragon 888 Plus tanıtıldı. 5G yapıdaki bu mobil işlemcinin kullanılacağı ilk akıllı telefon da belli oldu. İşte mobil işlemci hakkındaki her şey...
28.06.2021Teknoloji
Kovid-19, Mobil Dünya Kongresi'nde bu yıl da iptallere neden oldu
Kovid-19, Mobil Dünya Kongresi'nde bu yıl da iptallere neden olduYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı 2020'de yapılmayan ve bu yıl da mart yerine haziran sonuna ertelenen Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacağını açıklayan şirketlerin sayısı artıyor.
11.03.2021Ekonomi
Huawei ABD yaptırımlarına rağmen gelirini artırdı!
Huawei ABD yaptırımlarına rağmen gelirini artırdı!Huawei yeni yaptığı bir açıklamaya göre gelirlerini geçen döneme oranla 'az da olsa' artırmış durumda. Biliyorsunuz 2019 yılından bu yana ABD yaptırımlarına maruz kalan Çin merkezli teknoloji şirketi, 2020 yılında beklentileri doğrultusunda artış yakaladığını duyurdu.
23.02.2021Teknoloji
Realme GT 5G ortaya çıktı: İşte telefonun özellikleri
Realme GT 5G ortaya çıktı: İşte telefonun özellikleriTelefon daha kısa bir süre önce bazı özelliklerle karşımıza çıkmıştı. Telefonun bunun yanında paylaşılan afişinde tasarımının 'küçük' bir kısmını görme fırsatı yakalamıştık. Buna ek olarak telefonun tasarımı tamamen belli oldu ve özellikleri de ortaya çıktı. Realme GT 5G özellikleri ve fiyatı:
22.02.2021Teknoloji
Vestel Android TV görücüye çıktı
Vestel Android TV görücüye çıktıVestel, Android P işletim sistemli yeni ürünü Android TV’yi tanıttı.
27.10.2020Ekonomi
Mobil Dünya Kongresi, Kovid-19 nedeniyle ertelendi
Mobil Dünya Kongresi, Kovid-19 nedeniyle ertelendiDünya GSM Birliği (GSMA), İspanya'nın Barselona kentinde yapılan Mobil Dünya Kongresi'ni (MWC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı Haziran 2021'e erteledi.
23.09.2020Ekonomi
5G nedir?
5G nedir?4G ve ülkemizde de 4.5G olarak bir üst noktaya taşıdığımız internet hizmetleri yakın gelecekte 5G olarak güncellenecek gibi. Herkesin merak ettiği 5G nasıl bir teknoloji? 5G nedir? Hepsi haberimizin içinde.
20.04.2020Teknoloji
Teknoloji üretimine Kovid-19 engeli
Teknoloji üretimine Kovid-19 engeliÇok uluslu teknoloji firmaları LG, Samsung ve Apple, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle bazı fabrikalarında üretimi geçici olarak durdurmak zorunda kaldı.
4.03.2020Teknoloji
Fuar ve kongrelere virüs rötarı
Fuar ve kongrelere virüs rötarıKorona virüs salgını dünyada fuar ve kongreleri de vuruyor. Peş peşe birçok fuar ve kongre iptal edilip ya da ertelenirken, bunlara yenileri de ekleniyor.
26.02.2020Ekonomi
Huawei P40'ın tanıtılacağı tarih açıklandı!
Huawei P40'ın tanıtılacağı tarih açıklandı!Huawei tarafından her sene tanıtılan P serisinin yeni modeli için resmi tarih açıklandı! Huawei Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu Huawei P40'ın tanıtılacağı tarihi resmen açıkladı.
25.02.2020Android
Küresel ticarette 5 trilyon dolarlık koronavirüs tedirginliği
Küresel ticarette 5 trilyon dolarlık koronavirüs tedirginliğiÇin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ederken, salgının küresel ekonomide oluşturacağı tahribattan da endişe duyuluyor.
21.02.2020Ekonomi
İcatlara virüs rötarı
İcatlara virüs rötarıDünyanın en büyük teknoloji fuar ve kongrelerinden Mobil Dünya Kongresi’nin (Mobile World Congress), koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesi cepte yeni modellerin lansmanını da erteletti.
14.02.2020Ekonomi
Koronavirüs dünyanın en büyük fuarını da etkiledi
Koronavirüs dünyanın en büyük fuarını da etkilediDünyanın en büyük cep telefonu fuarı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020, koronavirüs salgınından kaynaklı endişe nedeniyle iptal edildi.
13.02.2020Ekonomi
Dev kongreye ‘virüs’ iptali
Dev kongreye ‘virüs’ iptaliDünyanın en büyük kongrelerinden olan ve 24-27 Şubat 2020’de İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenmesi planlanan Mobil Dünya Kongresi’nin (MWC), koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildiği açıklandı.
13.02.2020Ekonomi
Koronavirüse rağmen 'şimdilik' devam kararı alındı
Koronavirüse rağmen 'şimdilik' devam kararı alındıKoronavirüs salgınından dolayı çok sayıda şirketin katılmama kararı aldığı mobil sektörünün en önemli fuarı Mobil Dünya Kongresi'nin (MWC), "şimdilik" öngörülen şekilde yapılacağı duyuruldu.
12.02.2020Dünya
Facebook ve Cisco'dan koronavirüs önlemi! Katılmıyorlar...
Facebook ve Cisco'dan koronavirüs önlemi! Katılmıyorlar...Dünyayı alarma geçiren ve Çin'de şimdiye kadar binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını sebebiyle Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacak şirketlere Facebook ve Cisco da eklendi.
11.02.2020Gündem
Teknoloji devlerinden önemli karar! Mobil Dünya Kongresi'ne katılımayacaklar
Teknoloji devlerinden önemli karar! Mobil Dünya Kongresi'ne katılımayacaklarDünyanın en önemli mobil teknoloji fuarı olarak bilinen, 24-27 Şubat tarihlerinde İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC), koronavirüs salgını dolayısıyla katılmama kararı alan şirketlerin sayısı artıyor.
11.02.2020Ekonomi
‘Bu sadece aysbergin tepesi’
‘Bu sadece aysbergin tepesi’Çin’de yeni koronavirüs zatürre salgınında ölenlerin sayısı 910’a yükseldi. Son 24 saatte 98 kişi yaşamını yitirdi. 6500’ü durumu ağır olmak üzere virüsün bulaştığı kişi sayısı 40 bin 613’e çıktı. DSÖ Genel Koordinatörü Ghebreyesus, “Aysbergin sadece tepesini görüyor olabiliriz” dedi
11.02.2020Dünya
Teknolojiye 'corona' darbesi! Tek tek çekiliyorlar
Teknolojiye 'corona' darbesi! Tek tek çekiliyorlar Büyük teknoloji şirketleri, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle, dünyanın en önemli mobil teknoloji fuarı olarak bilinen, 24-27 Şubat tarihlerinde İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nden (MWC) tek tek çekiliyor.
10.02.2020Teknoloji
Koronavirüs yüzünden iptaller artıyor
Koronavirüs yüzünden iptaller artıyorDünyanın en önemli mobil teknoloji fuarı olarak bilinen, 24-27 Şubat tarihlerinde İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC), koronavirüs salgını dolayısıyla katılmama kararı alan şirketlerin sayısı artıyor.
9.02.2020Dünya
‘İlkeli’ yapay zeka için taahhüt verdi
‘İlkeli’ yapay zeka için taahhüt verdiYapay zeka çalışmalarını hızla sürdüren Turkcell, çalışmalarında uyacağı 7 ilkeyi açıkladı. Turkcell, 7 maddelik ‘Yapay Zeka İlkeleri’ ile iş süreçlerinde kullandığı ve geliştireceği teknolojilerin etik ve sorumlu şekilde kullanılacağına dair taahhütlerini duyururken, Turkcell’in geliştirdiği yapay zeka uygulamalarından örnekler de verdi.
16.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mobil Dünya Kongresi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.