Geri Dön

Doctor Who bakın neden doodle yapıldı!

Doctor Who'nun 50'nci yıldönümü.... Google için Doctor Who'nun 50'nci yıldönümü için dün hazırlanan hareketli doodle bugün de devam ediyor. Google'ın Doctor Who için yaptığı oyun doodle'ı herkes tarafından büyük beğeni topladı. Doctor Who hakkındaki tüm detaylı bilgileri sizler içinde topladık. İşte Doctor Who hakkında merak edilenler.

Doctor Who bakın neden doodle yapıldı!


Doctor Who'nun 50'nci yıldönümü

Doctor Who'nun 50'nci yıldönümü için dün hazırlanan hareketli doodle bugün de devam ediyor. Google'ın Doctor Who için yaptığı oyun doodle'ı herkes tarafından büyük beğeni topladı. Doctor Who hakkındaki tüm detaylı bilgileri sizler içinde topladık. İşte Doctor Who...
Dünyanın en uzun süren bilimkurgu dizisi ünvanını elinde bulunduran Doctor Who, tüm zamanların en sevilen dizilerinden de biri. 1963'den 89'a 26 sene yayınlanan, ardından 2005'te tekrar ekrana gelen seri halen devam etmekte. Zaman Lordu'nun maceraları televizyonda her daim izleyicisini bulmuş, İngiliz popüler kültürünün de önemli bir parçası olmuştur.


Doctor Who
Doctor Who geçen sene İngiliz Televizyon Ödüllerine damgasını vurmuştu. Drama Dalında Erkek Oyuncu: Matt Smith - Doctor Who (2005) ,Drama Dalında Kadın Oyuncu: Karen Gillan - Doctor Who (2005) Doctor Who BBC yapımı İngiliz bilim kurgu televizyon dizisidir. Dizi; Doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı Dünya dışı yaratık olan Zaman Lordu'nun maceralarını anlatmaktadır. Doktor, dışarıdan 1950'lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Doktor, yardımcıları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur.Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen dizi aynı zamanda İngiliz popüler kültürünün de önemli bir parçasıdır. Dizi iyi planlanmış hikâyeleri, ilk yayınlandığı dönemdeki düşük bütçeli yaratıcı özel efektleri ve elektronik müzik kullanımındaki önderliği ile tanınır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber