Geri Dön
TeknolojiFacebook Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? Facebook Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Facebook Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? Facebook Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Facebook onay kodu, Facebook hesabının size ait olduğunu doğrulamak amacı ile kullanılan bir kod sistemidir. Mail adresinize ya da telefonunuza gönderilen onay kodu ile hesabınızı doğrulamanızı sağlar. Bu sayede Facebook hesabınıza güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Ama bazen Facebook onay kodu gelmemesi sorunu yaşanıyor. Bu da hesabınıza giriş yapamamanıza neden oluyor. Facebook güvenlik kodu nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar

Facebook Güvenlik Kodu Nasıl Alınır? Facebook Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?


Facebook güvenlik kodu e mail adresinize ya da telefon numaranıza gelmiyorsa bunun için oluşturulmuş yardım formlarını eksiksiz bir biçimde doldurmanız gerekiyor. Bu sayede sorununuzun çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

Facebook güvenlik kodu sistemi, sizin dışında başka kişileri kötü amaçlarla hesabınıza erişmesini önlemek için kullanılan bir sistemdir. Bu sayede telefonunuza ya da e mail adresinize gelen güvenlik kodunu girerek hesabın size ait olduğunu doğrulamış olursunuz. Bu sistem sayesinde hesabınıza başka kişilerin kötü amaçlarla erişmeye çalışmasını önleyebilirsiniz.

Facebook Kodu Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Günümüzde ve tüm Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında yer alan Facebook’da İki faktörlü doğrulama sistemi bulunuyor. Bazen bu sistemde ve şifre sıfırlamak için kullandığımız bazı özelliklerde sorun yaşanıyor. Bu sorunlar ise daha çok sim kartı değişikliklerinde, operatör değişikliklerinde ve cep telefonu değişikliklerinde sıkça yaşanabiliyor. Bu sorunları üç form ile aşabilirsiniz. Facebook onay kodu gelmiyor hatası ile karşılaşmanız durumunda bu üç formu da doldurmanız ve Facebook’a iletmeniz gerekiyor. Bunlar ise,

Giriş Sorunu Bildirin Formu: Facebook'a giriş sırasında onay kodunu alamıyorsanız, bu durumda öncelikle giriş sorunu formunu doldurup Facebook'a göndermeniz gerekir. İlk olarak https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890 adresine giriş yaparak ve formu doldurarak burada bulunan iletişim e-posta adresi yazan bölüme ise, e-posta adresinizi yazmanız gerekir.

‘’Facebook Mobil Kısa Mesajlar İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu : https://www.facebook.com/help/contact/352512044767949 adresi üzerinden forma giriş yaparak istenen bölümleri doldurmanız gerekiyor.

‘’Hesabınızı Doğrulamak İle İlgili Sorunu Bildirin’’ Formu : İkinci olarak doldurmanız gereken form, hesap doğrulama ile ilgili sorun bildirme formu olacaktır. https://www.facebook.com/help/contact/283958118330524 internet adresi üzerinden doğrulama sorun formuna girmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler