Geri Dön

Facebook hızlı yüklenen web sitelerini Haber Kaynağı'nda üstte gösterecek

Facebook, yakında Haber Kaynağı algoritmasında önemli bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Facebook, kendi Instant Article (Anlık Makale) biçimini kullananlar da dahil olmak üzere, daha hızlı yüklenen web sayfalarına bağlantıların dağıtımını artıracak olan bir değişikliğe gidecek. Değişiklik, bağlantıları daha yavaş yüklenen sayfaları olumsuz etkileyecek.

Facebook hızlı yüklenen web sitelerini Haber Kaynağı'nda üstte gösterecek

milliyet.com.tr

Facebook, bundan böyle hızlı açılan web sitelerine giden bağlantılara ayrıcalık sağlayacak. Yavaş yüklenen bağlantılar ise daha az gösterilecek.

Haber Kaynağı güncellemesi, önümüzdeki aylarda kademeli olarak yayınlanacak. Yayıncılara ise gerekli düzenlemeleri yapmaları için zaman tanınacak. Haber Kaynağı’nda gösterilecek bağlantıların seçiminde kullanıcının bağlantı hızının ve ilgili web sitesinin açılış hızı dikkate alınacak. Sayfas hızlı biçimde yükleniyorsa, sayfaya giden bağlantılar Haber Kaynağı’nda üstlerde gösterilecek.

Bir Facebook sözcüsü "Bu güncellemeyi Instant Article içeriklere öncelik vermek için yapmıyoruz" dedi. "Bizler bu güncellemeyi, insanların bize anlattıklarına yanıt olarak veriyoruz. Daha hızlı yüklenen web sayfalarının hem Facebook'ta hem de İnternet'te insanlar için daha iyi bir deneyim olduğunu biliyoruz" dedi.

Instant Article ya da Anlık Makale biçimi, Facebook üzerinden haber okumalarını mobil kullanıcılar için daha iyi bir deneyim haline getirmek için tasarlandı.

Facebook bununla birlikte yavaş açılan web sayfalarına platformdan gelen trafikte düşüş yaşanabileceğini belirtti.

Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber