Geri Dön

Galaxy S9 modüler bir tasarıma sahip olabilir

Daha Note 8 tanıtılmadan Galaxy S9 hakkında söylentiler gelmeye başladı. Samsung'un önümüzdeki yıl tanıtacağı amiral gemisi Galaxy S9'a Moto Z benzeri harici modüller takılabilecek.

Galaxy S9 modüler bir tasarıma sahip olabilir

milliyet.com.tr

Birçok şirket, akıllı telefonları için modüler tasarımı benimsemeye çalıştı. Bu, müşterilerin belirli bir işlevi yerine getiren ek modüller satın alarak akıllı telefonlarının işlevselliğini geliştirmelerini sağlıyor.

Üreticilerin, kamera özelliklerini ve ses deneyimini geliştirmeye yönelik modüllerini de gördük. Samsung ise böyle bir şey yapmadı, şimdiye kadar. İddialara göre şirket, Galaxy S9 için modüler bir tasarım düşünüyor olabilir.

Modüler tasarım uygulamasının Motorola'nın Moto Z hattına benzediği söyleniyor. Eğer bu doğruysa, Galaxy S9'un arkasında, harici modülleri kolaylıkla bağlamak için kullanılacak manyetik pimler olacak.

Andy Rubin'in Essential Phone'u da benzer bir modüler tasarım kullanıyor. Biri 360 derecelik bir kamera olan harici modüller için manyetik pimleri kullanıyor. Modüller sadece işlevselliği arttırmakla kalmıyor aynı zamanda şirket için daha fazla gelir sağlıyor.

Galaxy S9 açısından herhangi bir şeyden emin olmak için henüz çok erken. Gelecek yıldan önce bu telefon hakkında söylentiler duymamız normal. Samsung'un şu anda modüler tasarım fikrini değerlendirmekte olduğu ve henüz onaylamadığı söyleniyor. Bu yüzden iddiaların doğru olup olmadığını net bilmiyoruz.

Samsung, Galaxy Note 8'i yarın resmi olarak tanıtacak. Biz de ürünü canlı olarak sizlere aktaracağız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber