Geri Dön
TeknolojiGÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFEST'E özel uçuş yapacak

GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFEST'E özel uçuş yapacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından  geliştirilen ürünlerin sergileneceği TEKNOFEST 2021'de HÜRKUŞ, AKSUNGUR ve GÖKBEY  uçuş gösterisi gerçekleştirecek.

GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFEST'E özel uçuş yapacak

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, firma her yaştan yüz binlerce  kişinin katıldığı Türkiye'nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te  bu yıl da yerini alacak.

TUSAŞ, festivalde yetenek programları, işe alım süreçleri ve kariyerle  ilgili soruları bire bir cevaplayacak.

Firma ayrıca, genç katılımcılar arasında etkileşimi artıracak olan  "Pilot Sensin" ve "Odaklan ve Havalan" adında keyifli aktivitelerin de yer  alacağı sürpriz etkinlikler gerçekleştirecek.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da gösteri uçuşu  gerçekleştirecek HÜRKUŞ, bu kez de geçtiğimiz aylarda ilk kez tanıtılan Hava Yer  Entegrasyon Uçağı (HYEU) ile katılımcıların nefeslerini kesecek.

GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFESTE özel uçuş yapacak

TUSAŞ tarafından geliştirilen özgün platformlardan GÖKBEY Genel Maksat  Helikopteri ve AKSUNGUR İnsansız Hava Aracı ilk kez TEKNOFEST'e özel uçuş  gösterisi sergileyecek.

Festival kapsamında TUSAŞ standında VR tabanlı sanal hangar turu, hava  araçlarını deneyimleme imkanı sunan simülatörler ve çok sayıda sürpriz  etkinlikler de yapılacak.

Her yıl büyük heyecanla geçen Helikopter Tasarım Yarışması'nın  finalistleri de TEKNOFEST'te belli olacak.

GÖKBEY ve AKSUNGUR ilk kez TEKNOFESTE özel uçuş yapacak

Açıklamada görüşlerine de yer verilen TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde başlatılan Milli Teknoloji  Hamlesi'nin en güzel gelişmelerinden olan Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve  teknoloji festivalli TEKNOFEST için bu yıl da birbirinden değerli etkinlikler  hazırladıklarını bildirdi.

İlkokul düzeyinden başlayan teknoloji ve bilim merakının vücut bulduğu  festivale katılan çocuklarla buluşacak olmaktan heyecan duyduklarını belirten  Kotil, "Bu vesileyle gençlere olan çağrımı yineliyorum ve onlara mühendis  olmalarını tavsiye ediyorum. Ülkemizin tam bağımsız savunma sanayii onların  omuzlarında yükselecek. TUSAŞ olarak bu ekosistemin bir parçası olmaktan gurur  duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Savunma sanayiinde ilkleri gerçekleştiren TUSAŞ'ın geliştirdiği TUSAS  APP uygulaması üzerinden TEKNOFEST katılımcıları için sanal hangar turları  gerçekleştirilecek, firmanın ürünleri sanal ortamda yakından incelenebilecek.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler