Teknofest

Teknofest

Son dakika TEKNOFEST haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TEKNOFEST gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TEKNOFEST haber sayfamızda...

Teknofest

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 455 teknofest haberi bulunmuştur.
TEKNOFEST Hack kapılarını İstanbul'da açıyor
TEKNOFEST Hack kapılarını İstanbul'da açıyorDünyanın dört bir yanından siber yeteneklerin kıyasıya mücadele edeceği Hack İstanbul için başvurular başladı.
4.05.2021Teknoloji
Merhum İşgörenler’in  kemikleri sızlıyor!
Merhum İşgörenler’in kemikleri sızlıyor!Türkiye’nin ilk Meslek Lisesi Eğitim Kampüsü, hırsızlar tarafından sürekli talan ediliyor. Okul yönetimi, acil olarak gerekli önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu
26.04.2021Ege
TEKNOFEST 2021 için insansız su altı robotu geliştirildi
TEKNOFEST 2021 için insansız su altı robotu geliştirildiManisa Fen Lisesi öğrencileri, TEKNOFEST 2021 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması kapsamında tasarlayıp ürettikleri su altı robotunu  havuzda denedi.
20.04.2021Teknoloji
Teknofest’te üçüncülük
Teknofest’te üçüncülükDokuz Eylül Üniversitesi’ni Teknofest 2021 Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması’nda temsil eden SUFAI ekibi, bir başarıya daha imza attı...
19.04.2021Ege
BAÜN Teknokent yönetimi projeleri değerlendirdi
BAÜN Teknokent yönetimi projeleri değerlendirdiBalıkesir Üniversitesi (BAÜN) Teknokent A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
14.04.2021Ege
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri başvuruları açıldı
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri başvuruları açıldıTürkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) paydaşı olduğu dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji etkinliği TEKNOFEST'in öncelikli alanlarını kapsayan ve TÜBA tarafından ihdas edilen "TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri" için 28 Mayıs'a kadar başvuru yapılabilecek.
13.04.2021Teknoloji
'Rizeli Astronotlar' üne kavuştu, Rusya'dan davet geldi
'Rizeli Astronotlar' üne kavuştu, Rusya'dan davet geldiRİZE'de kıl çorap, lastik ayakkabı ve arıcı kıyafeti giyip, motosiklet kaskı takarak kendilerini astronota benzeten 4 gencin ünü, kısa sürede ülke sınırlarını aştı. Uzay hayali kuran gençler, Rusya Rossotrudnichestvo Federal Ajansı Türkiye Temsilciliği tarafından ülkelerine davet edildi. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, babaannesinin uzaya çıkamayan astronotu 'Üzülme evladım seneye gidersin' diye teselli ettiği videoyu, 'O sene bu sene' notuyla sosyal medyada paylaştı. Türkiye Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin (TEKNOFEST) sosyal medya hesabından da aynı video, 'O zaman bu sene bize uğrasın, nenesi' notuyla paylaşım yapıldı.
8.04.2021Yaşam
Büyük Taarruz'un 100. yılında 2022 TEKNOFEST'in yapılacağı şehir!
Büyük Taarruz'un 100. yılında 2022 TEKNOFEST'in yapılacağı şehir!Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grubu bulunan 4 siyasi partinin Afyonkarahisar il başkanları, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'in, Büyük Taarruz'un 100. yılında şehirlerinde yapılmasını istedi.
31.03.2021Teknoloji
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Mars 2050 yarışmasında konuştu
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Mars 2050 yarışmasında konuştuTürkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım,  "Bizim nihai misyonumuz, 2028 sonuna kadar aya yumuşak iniş yapmak ve bir araç  indirmek. Bir gezen araç ve bilimsel çalışma çerçevesinde oradan birtakım  verileri toplayıp ülkemize ulaştırmak." dedi.
30.03.2021Teknoloji
TEKNOFEST Roket Yarışması için başvurular sona erdi.
TEKNOFEST Roket Yarışması için başvurular sona erdi.Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021 için hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, festivalde yarışacak olan roketlerin ön eleme süreçleri tamamlandı.
29.03.2021Teknoloji
Milli Teknoloji Hamlesi’nin Festivali TEKNOFEST gönüllü değerlendiricilerini arıyor
Milli Teknoloji Hamlesi’nin Festivali TEKNOFEST gönüllü değerlendiricilerini arıyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamındaki Teknoloji Yarışmaları için “Gönüllü Değerlendirici Üyesi” başvuruları başladı.
24.03.2021Teknoloji
Eskişehirli öğrenci Boston Dynamics ilhamlı "robot köpek" geliştirdi!
Eskişehirli öğrenci Boston Dynamics ilhamlı "robot köpek" geliştirdi!Eskişehir'de özel bir lisenin 12'nci sınıfında öğrenim gören Halid Yıldırım, farklı kullanım alanlarına uygun "robot köpek" geliştirmeyi başardı.
22.03.2021Teknoloji
TEKNOFEST 2021 bir dünya rekoru daha kırdı!
TEKNOFEST 2021 bir dünya rekoru daha kırdı!TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında gerçekleştirilen Teknoloji Yarışmalarında başvurular sona erdi. Her yıl katlanarak büyüyen bir ilgi, merak ve heyecanla takip edilen Teknoloji Yarışmalarında bu yıl düzenlenecek 35 farklı teknoloji yarışmasında 39.684 takım başvurusu alındı.
17.03.2021Teknoloji
İstanbul, Gaziantep ve Mersin ilk 3'te yer aldı
İstanbul, Gaziantep ve Mersin ilk 3'te yer aldıToplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenen yarışmalara en çok başvuru 13 bin 819 takım ile İstanbul'dan yapıldı.
17.03.2021Teknoloji
TEKNOFEST'e 40 bine yakın takımla rekor başvuru gerçekleştirildi
TEKNOFEST'e 40 bine yakın takımla rekor başvuru gerçekleştirildiHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek yarışmalara yaklaşık 40 bin takım başvurdu.
16.03.2021Teknoloji
Zoru seven genç mühendisler helikopter tasarım yarışması sizleri bekliyor
Zoru seven genç mühendisler helikopter tasarım yarışması sizleri bekliyorTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında ülkemizin önemli savunma sanayi firmalarından TUSAŞ yürütücülüğünde gerçekleştirilen Helikopter Tasarım Yarışmasında yüksek motivasyonlu genç mühendisler, zorlu koşullara meydan okuyacak helikopter tasarımları ile yarışacaklar. Hâlihazırda bulunan hava araçları ile kıyaslandığında performans özellikleri, satın alınabilirlik ve işletilebilirlik açısından daha rekabetçi olabilecek hafif sınıf bir helikopterin kavramsal tasarımının ortaya konulacağı yarışmanın Son Başvuru Tarihi ise 15 Mart.
13.03.2021Teknoloji
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandı
T3 Vakfı, İBB'den kaynak alındığı iddialarına ilişkin açtığı davayı kazandıTürkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Avukatı Abdullah Demirhan, vakfın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) kaynak aldığına yönelik iftiralara ilişkin açtıkları manevi tazminat davalarının olumlu neticelenmeye devam ettiğini belirterek, "İstanbul 13. Asliye Mahkemesi’nde T3 Vakfı’na atılan iftiralardan biri daha sonuçlandı. Mahkeme, Birgün Gazetesi yazarı Gözde Bedeloğlu’nun da iddialarının asılsız olduğuna hükmederek, T3 Vakfı’na 15 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum etti." dedi.
12.03.2021Gündem
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyor
TEKNOFEST biyoteknoloji alanındaki çalışmaları da bekliyorHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) öncülüğünde gerçekleştirilecek "Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması" için başvurular 15 Mart Pazartesi günü sona erecek.
5.03.2021Teknoloji
Korgeneral Osman Erbaş'ı kaybettik... Darbecilere böyle tepki göstermişti!
Korgeneral Osman Erbaş'ı kaybettik... Darbecilere böyle tepki göstermişti!Bingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ve insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesine destek verdi.
5.03.2021Gündem
TEKNOFEST için Jet Motor Tasarım Yarışması başvuruları sürüyor
TEKNOFEST için Jet Motor Tasarım Yarışması başvuruları sürüyorHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST  kapsamındaki Jet Motor Tasarım Yarışması, Türkiye'nin havacılık motorlarında  lider şirketi TEİ yürütücülüğünde, havacılık alanına ilgi duyan ön lisans,  lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için düzenleniyor.
3.03.2021Teknoloji
TEKNOFEST'te destek 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı!
TEKNOFEST'te destek 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı!Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) ön eleme aşamasını geçen takımlara sağlanacak malzeme desteği 5 milyon liradan 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı.
1.03.2021Teknoloji
Model uçak yapan Vanlı öğrenciler Teknofest kampına gidiyor!
Model uçak yapan Vanlı öğrenciler Teknofest kampına gidiyor!VAN'ın Erciş ilçesindeki kolejde 10'uncu ve 11'inci sınıfta eğitim gören 2 kız öğrenci, insansız model uçaklar yaptı. Kumanda ile kontrol edilen model uçaklar, havada 20 dakika kalabiliyor. Ercişli kızların, model uçaklarının Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından, baba Özdemir Bayraktar da öğrenciler Elif Ayan ve Rüken Ölmezi İstanbuldaki Teknofest eğitim kampına davet etti
1.03.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar paylaştı! Heyecandan sabaha kadar uyuyamadı
Selçuk Bayraktar paylaştı! Heyecandan sabaha kadar uyuyamadıVan'ın Erciş ilçesindeki kolejde 10'uncu ve 11'inci sınıfta eğitim gören 2 kız öğrenci, insansız model uçaklar yaptı. Kumanda ile kontrol edilen model uçaklar, havada 20 dakika kalabiliyor.
28.02.2021Haberler
TÜBİTAK Başkanı Mandal, gençleri TEKNOFEST yarışmalarına davet etti
TÜBİTAK Başkanı Mandal, gençleri TEKNOFEST yarışmalarına davet ettiTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, gençleri TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları'na davet ederek, "Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz gençlerimizin teknolojiyi kullanan değil üreten bireyler olmaları, bu alanlarda yetkinlik kazanmaları için, her yıl artan katkımızla, TEKNOFEST yarışmalarını destekliyoruz." ifadesini kullandı.
27.02.2021Teknoloji
TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’na başvuru için son 3 gün
TEKNOFEST 2021 Roket Yarışması’na başvuru için son 3 gün21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek TEKNOFEST 2021 kapsamında düzenlenen Roket Yarışması’na başvurular 28 Şubat Pazar günü sona erecek.
26.02.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

TEKNOFESTegedavetRoket Yarışmasıteknoloji

Teknofest ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.