Geri Dön

Google Photos, Artık Live Photos Özelliğini Destekliyor

Yeni iPhone modelleri ile birlikte hayatımıza giren Live Photos yani canlı fotoğraf özelliği, bundan böyle Google Photos servisi üzerinden de kullanılabilecek…

Google Photos, Artık Live Photos Özelliğini Destekliyor

Hız kesmeden kendi servislerini geliştirmekte olan Google, her geçen gün platformlarına yeni özellikleri dahil etmekte. Nitekim iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri ile birlikte hayatımza girmiş olan Live Photos özelliği, yayımlanan güncelleme ile birlikte Google Photos servisine entegre edilmiş bulunmakta. Eğer Google’ın bu uygulamasını kullanıyorsanız iOS 9 işletim sistemli cihazınız ile birlikte bahsi geçen destekten yararlanmanız mümkün. Servise eklenen yenilik ile birlikte canlı fotoğraflar görüntülenebilmekte. Aynı zamanda Camera Roll üzerindeki canlı fotoğrafları da uygulamaya yükleyerek incelemek mümkün.

Galaxy S7 Live Photos’a Benzer Bir Özelliğe Sahip

Şu anda kullanılabilir durumda olan Live Photos desteği, yüklenen canlı fotoğraf ile eş zamanlı bir şekilde görüntülenebiliyor. Yani Google Photos platformu üzerine bahsi geçen fotoğrafı yüklemeniz yeterli. Ardından ‘Live Photo’ butonuna tıklayarak var olan destekten yararlanmaya başlayabilirsiniz. Animasyonlu bir şekilde görüntülenebilen fotoğraflar, açıkçası hem Google’ın hem de Apple’ın bu konudaki destekleri sayesinde ortaya çıkmış sayılıyor. Zira önemli bir anı ölümsüzleştirmek istiyor ve bunu yaparken sadece bir kareden öteye geçmesini istiyorsanız canlı fotoğraf özelliğine başvurarak kısa da olsa belirli saniyeleri kayıt altına alabilirsiniz.

Şimdilik konuyla ilgili elimize ulaşan bilgiler bunlar ile sınırlı. Yeni bir gelişme yaşanırsa aktarmış olacağız, bizi takip etmeye devam edin.


Ersan Şen, 3 ismin vekilliğinin düşürülmesini yorumladıBiri CHP'li, ikisi HDP'li üç ismin milletvekillikleri Meclis Genel Kurulu'nda düşürüldü! Süreci Prof. Dr. Ersan Şen, CNN TÜRK canlı yayında yorumladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber