Geri Dön
TeknolojiHızını alamayan Tesla Model S uçuşa geçti

Hızını alamayan Tesla Model S uçuşa geçti

46 yaşındaki Kanadalı bir adam, Tesla Model S aracıyla hızını alamayınca metrelerce havaya uçtu. Araç, daha sonra bir ağaca çarpınca durabildi.

Hızını alamayan Tesla Model S uçuşa geçti

Onur Binay/milliyet.com.tr

Kanada’nın Ontario kentinde yaşayan 46 yaşındaki bir Tesla sürücüsü, 2016 model Tesla Model S ile eğimli geçide yüksek hızla girince uçuşa geçti. Onlarca metre havalanan araç, daha sonra bir ağaca çarpınca durabildi.

Polislere göre, Tesla'nın sürücüsü demiryolu geçidine ulaştığında yüksek hızda (aşağıdaki güvenlik kamerası çekimlerinden pek anlayamazsanız) seyahat ediyordu. Eğim, Model S'in yaklaşık 30 metre havaya çıkmasına neden oldu.

Ancak olay orada bitmedi. Çünkü sürücü lüks elektrikli sedanın kontrolünü tekrar kazandıktan sonra aracı zaptedemedi. Tesla yolu üzerinde patinaj çekmeye devam etti ve bir ağaçla çarpıştı. Gerçek çarpışmanın görüntüleri yok, ancak yakındaki güvenlik kameraları, aracın havaya yükselişini birkaç açıdan yakaladı.

Pil paketinin konfigürasyonuna bağlı olarak, bir Tesla Model S 4,500 ile 5.000 kilo arasında ağırlığa çıkabilir. Video ayrıca Tesla'nın, kontrolün kaybedilmesinden sonra arka tekerleği kaybettiğini de gösteriyor.

Kazada ölüm yaşanmadı. Sürücü ve yolcunun yakındaki bir hastaneye götürüldüğü ve hafif yaralanmalar için tedavi altında alındı. Ancak sürücü "tehlikeli sürüş" suçlanmasıyla yargılanacak. Sürücü, 1 Ekim’de mahkemede karşısına çıkacak.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler