Geri Dön
TeknolojiHuawei, Petal Mail adını verdiği 'e-posta' hizmetini duyurdu!

Huawei, Petal Mail adını verdiği 'e-posta' hizmetini duyurdu!

Huawei, Petal Mail adlı kendi e-posta hizmetini yayına açıyor. Bildiğiniz üzere Huawei hem yazılım hem donanım tarafında kendi ekosistemini oluşturmaya başlamıştı. Bu uğurda AppGallery hizmetini sunan Huawei, Petal Maps ve Petal Search yanına bir de Petal Mail hizmetini ekliyor.

Huawei, Petal Mail adını verdiği 'e-posta' hizmetini duyurdu!

Nilay Kamu/Milliyet.com.tr

Huawei kullanıcıları için özel olarak oluşturulan bu hizmetler hakkında yakın zaman önce de veriler paylaşmıştı. Bu kapsamda AppGallery’nin küresel aktif kullanıcısı aylık 530 milyona Avrupa’da yıllık yüzde 61,5 artışla 42 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başardı. Aylık ve yıllık kullanıcı sayısını artırmayı planlayan Huawei, yeni e-posta hizmetini de devreye sokuyor. 

Huawei Petal Mail hizmetini duyurdu

GizChina'daki habere göre Huawei, Gmail alternatifini Çin'de test etmeye çoktan başladı ve kullanıcıların bir kısmı bu e-posta hizmetini kullanabiliyor. E-posta adresini almak isteyenler '@petalmail.com' önüne ekleyecekleri isimleriyle kayıt olabiliyor. 

Huawei, Petal Mail adını verdiği e-posta hizmetini duyurdu

Paylaşılan görüntülerde Huawei'in Petal Mail servisi, yan menüsünde yer alan seçeneklerle oldukça minimal bir arayüze sahip olacak gibi duruyor. Arayüz iki sütuna bölünmüş ve ilk sütunda kullanıcının gelen kutusundaki tüm e-postalar görünecek ikincisi ise seçilen e-postayı genişletilmiş bir biçimde gösterecek.

Huawei'nin yeni e-posta hizmeti hakkında daha fazla bilgi sahibi değiliz ancak ortaya çıkan raporlarda aynı zamanda Huawei'in kullanıcıları için Petals adında yeni bir sanal para birimi de duyurduğunu ortaya koyuyor. 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler