Huawei

Huawei

Son dakika huawei haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan huawei gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan huawei haber sayfamızda...

Huawei

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.356 huawei haberi bulunmuştur.
iPhone satışları Çin’de %33 düştü
iPhone satışları Çin’de %33 düştü Apple’ın en önemli pazarlarından biri olan Çin’de iPhone sevkiyatları Şubat’ta önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 33 düştü.
28.03.2024 Ekonomi
Çinli korsanları siber casuslukla suçlayan ABD ve İngiltere'den yaptırım kararı
Çinli korsanları siber casuslukla suçlayan ABD ve İngiltere'den yaptırım kararı ABD ve İngiltere, Çin devletinin desteğiyle siber casusluk faaliyetlerinde bulunmakla suçladığı kişi ve şirketleri yaptırım listesine aldı.
26.03.2024 Dünya
Apple'ın Çin'de satışları düştü
Apple'ın Çin'de satışları düştü Apple'ın Çin'deki iPhone satışları bu yılın ilk altı haftasında yıllık bazda %24 düştü.
5.03.2024 Uzmanpara
Huawei ile Amazon patent lisans anlaşması yaptı
Huawei ile Amazon patent lisans anlaşması yaptı Çinli Huawei Technologies ve ABD'li teknoloji devi Amazon, aralarındaki davaları çözüme kavuşturan çok yıllı bir patent lisans anlaşması imzaladıklarını açıkladı.
5.03.2024 Uzmanpara
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır”
“Turkcell’in her yatırımı, Türkiye’nin dijital geleceğine yatırımdır” Turkcell, global telekomünikasyon sektörünün en önemli buluşması Mobil Dünya Kongresi’nden (MWC24) yeni nesil teknolojiler konusunda küresel markalarla yapılan iş birliği anlaşmaları ve ödüllerle döndü. Mobil Dünya Kongresi’nde düzenlenen iki panelde şirketin sürdürülebilirlik ve yapay zekâ alanındaki projelerini anlatan Genel Müdür Dr. Ali Taha Koç, MWC kapsamında Turkcell’in dijital gelecek vizyonunu değerlendirdi.
1.03.2024 Ekonomi
‘Karagöz ve Hacivat’ 5G ile sanal perdede
‘Karagöz ve Hacivat’ 5G ile sanal perdede Türk Telekom, Barcelona’da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi’nde geleneksel Türk gölge tiyatrosunu yüksek teknolojiyle dünyaya tanıttı.
1.03.2024 Ekonomi
Saniyede 10 gigabit indirme hızına ulaştı
Saniyede 10 gigabit indirme hızına ulaştı Turkcell, kablosuz haberleşme teknolojilerinin standardını belirleyen uluslararası kuruluş 3GPP’nin en yeni sürümü 5.5G (5G Advanced) teknolojisini kullanarak Huawei ile birlikte 5G test laboratuvarında gerçekleştirdiği denemede saniyede 10 Gigabit veri indirme hızını aştı.
23.02.2024 Ekonomi
Huawei gelirinin yüzde 9 artmasını bekliyor
Huawei gelirinin yüzde 9 artmasını bekliyor Çinli Huawei, 2023'te gelirinin yüzde 9'a varan oranda artmasını bekliyor.
29.12.2023 Uzmanpara
‘Bir fiber kılında’ 59 Gbps rekor hız
‘Bir fiber kılında’ 59 Gbps rekor hız Turkcell, Huawei iş birliğiyle gerçekleştirilen 50GPON testini başarıyla tamamladığını açıkladı.
21.12.2023 Ekonomi
Ali Taha Koç: 50GPON’un önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasını öngörüyoruz
Ali Taha Koç: 50GPON’un önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasını öngörüyoruz Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, şu an kullanılan teknolojik imkânlara göre 5 kat daha yüksek hız sunabilecek olan 50GPON’un, önümüzdeki 3 yıl içinde yaygınlaşmasının beklendiğini söyledi.
20.12.2023 Teknoloji
Apple'ın satışları 4 çeyrektir düşüyor
Apple'ın satışları 4 çeyrektir düşüyor Apple, Çin'deki geniş çaplı ekonomik yavaşlama ve rakibi Huawei'nin yeni rekabetiyle karşı karşıya kalması nedeniyle satışlarının art arda dördüncü çeyrekte de düştüğünü açıkladı.
3.11.2023 Uzmanpara
VERGİSİZ TELEFON HABERLERİ: Öğrenciye vergisiz telefon satışı başladı mı? Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar şartları
VERGİSİZ TELEFON HABERLERİ: Öğrenciye vergisiz telefon satışı başladı mı? Üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar şartları Vergisiz telefon ve bilgisayar müjdesi yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk olarak duyurduğu üniversiteli öğrencilere ÖTV'siz KDV'siz telefon satışı şartları da netleşmişti. Binlerce yükseköğrenim öğrencisi ''Vergisiz telefon satışı başladı mı, nasıl alınır?'' sorusuna yanıt arıyor.
3.11.2023 Bilgi Rehberi
Veri merkezleri ‘dijital kale’ gibi
Veri merkezleri ‘dijital kale’ gibi NGN ev sahipliğinde düzenlenen ‘IT Vision 2024’ etkinliğinde Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketi NGN ile küresel teknoloji şirketi Huawei arasında arasında ‘Stratejik İş Ortaklığı’ için imzalar atıldı.
20.10.2023 Ekonomi
Gençlere vergisiz cep telefonunda yeni detaylar!
Gençlere vergisiz cep telefonunda yeni detaylar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerine verilecek cep telefonu ve bilgisayar desteğinin detaylarını duyurmuştu. Vergisiz cep telefonu düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı.
30.09.2023 Ekonomi
Öğrenciye telefon desteği geliyor
Öğrenciye telefon desteği geliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada üniversiteli öğrencilere cep telefonu ve bilgisayar desteği verileceğini açıkladı. Destek 9 bin 500 liraya kadar olan ürünlerde geçerli olacak.
28.09.2023 Ekonomi
Gençlerin vergisiz alabileceği telefonlar belli oldu!
Gençlerin vergisiz alabileceği telefonlar belli oldu! AK Parti'nin seçim vaatlerinden biri olan öğrencilere vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışının ayrıntıları belli oldu. İşte gençlerin vergisiz alabileceği telefonlar...
27.09.2023 Ekonomi
Taliban ülkeyi gözetleyecek!
Taliban ülkeyi gözetleyecek! Afganistan’da yönetimi elinde bulunduran Taliban, ülke genelinde tüm kentleri kapsayacak geniş çaplı bir kamera gözetim ağı kuracağını bildirdi.
27.09.2023 Dünya
Telefon Markaları Sıralaması 2023: Dünyanın En İyi ve En Çok Satan Cep Telefonu Markaları
Telefon Markaları Sıralaması 2023: Dünyanın En İyi ve En Çok Satan Cep Telefonu Markaları Hiç şüphesiz günümüzün en çok kullanılan cihazlarından telefon hayatımızda büyük öneme sahip. İş, haberleşme, eğlence amacıyla kullandığımız telefonlar 7’den 70’e herkes de bulunuyor. Her yıl bir önceki telefon modellerini yenileyen markalar arasında rağbet de artıyor. Dünyanın en iyi telefon markaları sıralamasında adından söz ettiren Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi markalar Türkiye’de de en çok satan telefon markaları arasında yer alıyor. Dünyanın en iyi ve en Çok satan telefon markaları hangisi?" diyorsanız "Telefon Markaları Sıralaması (2023)" içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
26.09.2023 Teknoloji
Almanya 5G’de Çin’e yasak getiriyor
Almanya 5G’de Çin’e yasak getiriyor Almanya, 5G ağında Çinli Huawei ve ZTE’ye yasak getirmek için bastırıyor.
22.09.2023 Ekonomi
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor Türkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeye devam ediyor. Şirketler kurumsal hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
15.09.2023 Milliyet Executive
Türk ekonomisine OVP dopingi! Borsaya hücum var
Türk ekonomisine OVP dopingi! Borsaya hücum var Çin’in kamuda iPhone’u yasaklamasının ardından hızla gerileyen Apple hisseleri, dünya borsalarında genel bir satış dalgasına neden olurken Borsa İstanbul, OVP’nin açıklanmasıyla artan yabancı yatırımcı ilgisi ve halka arzlara taleple yükseliyor.
9.09.2023 Ekonomi
Çin ile Avustralya dibe vuran ilişkilerde üç yıl sonra diyalog girişimi başlattı
Çin ile Avustralya dibe vuran ilişkilerde üç yıl sonra diyalog girişimi başlattı İki ülke arasında 3 yıl aradan sonra ilk kez başlatılan diyalog girişimi çerçevesinde Avustralyalı üst düzey bir heyetin Pekin'e gitmesi kararlaştırıldı.
7.09.2023 Dünya
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su Dünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
13.09.2023 Milliyet Executive
Çin'de hükümet çalışanlarının iPhone kullanması yasaklandı
Çin'de hükümet çalışanlarının iPhone kullanması yasaklandı Çin, devlet görevlilerinin ABD yapımı iPhone model akıllı telefonu güvenlik gerekçesiyle kullanımını yasakladı.
6.09.2023 Dünya
Çin'in gözetleme teknolojisi dünyada yayılıyor
Çin'in gözetleme teknolojisi dünyada yayılıyor Batı, güvenliğe oluşturduğu riskler nedeniyle Çin’in teknoloji şirketleri üzerindeki baskılarını artırıyor. Ancak dünya genelinde casusluk tehlikesine rağmen, Çin güvenlik kameralarına talep azalmıyor.
2.04.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Huawei ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.