Geri Dön

İnternete sms ile girme devri başlıyor

Android işletim sistemine sahip ürün kullanıcıları çok yakında internet bağlantısı olmayan mekanlarda istedikleri web sayfasına cihazları üzerinden ulaşabilecek

İnternete sms ile girme devri başlıyor

Dünyanın pek çok bölgesinde halen aktif olmayan LTE ve 3G bağlantısının yokluğu artık sorun olmaktan çıkacak. Cosmos adlı bir web tarayıcı uygulaması ucuza web sörf deneyimi sunacak.

Cosmos veri akışına ihtiyaç duymadan SMS yoluyla kullanıcısının istediği web sayfasındaki metinlere ulaşmasını sağlayacak.

İstediği web sayfasının URL'ini uygulamaya giren cihaz sahibi kısa bir süre sonra ilgili sayfadaki text bazlı içeriğe sahip olacak. İşleyiş ise bir hayli basit. Uygulama ilgili link'e gidiyor, CSS ve javascript üzerinden tarama gerçekleştirerek içerik tabanlı text'leri toplayarak kullanıcıya SMS olarak geri gönderiyor!

Cosmos adlı uygulamanın bazı limitleri de var. Öncelikle sınırsız SMS paketine sahip olmanız gerekmekte. Öte yandan aynen Wikipedia sayfalarında olduğu gibi uzun metinlere ulaşmak istiyorsanız elinize geçecek içeriğin kısaltılmış ya da eksik olabileceğini de bilmelisiniz. En azından geliştiriciler uygulamanın şimdilik bu kadar iş görebildiğini belirtiyorlar.

İlginç bir web sörf deneyimi sunacak olan uygulama Eylül 2014'ün sonlarında Android kullanıcıları için aktif olacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber