Geri Dön
TeknolojiiPhone 13 serisinin tanıtılmasına daha çok varken yeni detaylar geldi

iPhone 13 serisinin tanıtılmasına daha çok varken yeni detaylar geldi

iPhone 13 hakkında pek çok sızıntı ortaya çıkıyor. Bazıları çok güçlü ve gelmesi olası tahminler olsa da yine de telefon tanıtılmadan bu bilgilerin gerçek olup olmayacağını bilemeyeceğiz.

iPhone 13 serisinin tanıtılmasına daha çok varken yeni detaylar geldi

Apple’ın en son piyasaya sürmesi beklenen akıllı telefon serisi olan iPhone 13 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 2021 yılının son aylarında gelmesi beklenen telefon ailesi için iPhone 13 Pro odağında bazı detaylar geldi. Bu kapsamda telefonun tasarımında siyah mat rengi kendini gösterecek. 

İPHONE 13 SERİSİ HAKKINDA NELER BİLİYORUZ?

Yeni telefonlar hakkında bildiklerimiz arasında LiDAR sensörün olacağı da var. Ayrıca iPhone 13 Pro modelinde gelmesine kesin gözüyle bakılan bir diğer özellik ise Samsung’un 120Hz LTPO üzerine kurulu OLED ekranla kullanıcıyla buluşacak. Telefonun tasarımında yer alacak paslanmaz çelik yan çerçeveler yer alacak bu sayede dayanıklılık artacak. Yer verilecek yeni kaplama sayesinde de telefonda parmak izinin daha az bırakılacağı belirtiliyor.

Pek çok kaynağa göre telefon serisinde her zaman açık ekran da yer alacak. Kamera tarafında yapılacak gelişmeler sayesinde de çok daha başarılı portre fotoğraflar çekilebilecek. iPhone 13’lerde bir başka dikkat çeken konuysa depolama alanı oluyor. 1 TB depolama alanı sunması beklenen telefonda yanı zamanda Touch ID de gelebilir deniyor.