Geri Dön

iPhone 8'de Touch ID nerede yer alacak?

iPhone 8'de yer alacak parmak izi okuyucunun nerede olacağı yapılan testlerde belli oldu. Yeni sızan bir video Touch ID'nin iPhone 8'in arka kapağında bulunacağına işaret ediyor.

iPhone 8'de Touch ID nerede yer alacak?

milliyet.com.tr

Apple'ın merakla beklenen telefonu iPhone 8 ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Uzun zamanadır konuşulan iPhone 8'lerde herhangi bir Touch ID yer alacak mı, olursa da nerede alacak gibi pek çok sorunun cevabı ne yazık ki bulunamamıştı.

Bazı uzmanlar Touch ID'nin iPhone 8'de yer almayacağını ve yalnızca iris tarayıcı ile geleceğini söylese de ortaya çıkan yeni bir video Touch ID'nin iPhone 8'in arka kapağında bulunacağına işaret ediyor.

Çinli sosyal medya sitesi Weibo’da ortaya çıkan yeni görüntüler, iPhone 8’de yer alacak Touch ID'nin cihazın arkasında yer alacağını gösteriyor. Videoda bir çalışan, makine ile telefonların dokunmatik ekranını test ediyor.

Cihazın arkası, daha önce çıkan dedikoduların aksine tamamen camlı kaplı gibi görünmüyor. Geçmişteki söylentilerle aynı doğrultuda dikey olarak hizalanan bir çift kamerası olmasına rağmen arka kısım yapı malzemesi bakımında daha çok iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a benziyor.

Apple'ın iPhone 8 ve iPhone 7s'leri eylül ortasında tanıtması ve ardından ayın sonuna kadar da satışa çıkarması bekleniyor.

Emrah Safa Gürkan | RöportajEmrah Safa Gürkan, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Bunu Herkes Bilir kitabıyla gündemde. İnternette tarih videolarıyla dikkat çeken Emrah Safa Gürkan ile hem yeni kitabı hem de tarihi konuları konuştuk.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber