Geri Dön
TeknolojiiPhone'larda 2016 yılından beri yaşanan ve çözülmeyen sorun!

iPhone'larda 2016 yılından beri yaşanan ve çözülmeyen sorun!

Apple, iPhone kullanıcıları için pek çok güncelleme yayımlıyor. Bu güncellemelerin arasında ise çoğunlukla hata ve sorun düzeltmeleri bulunuyor olsa da 2016 yılından beri yaşanan sorunun çözülmedi.

iPhone'larda 2016 yılından beri yaşanan ve çözülmeyen sorun!

Apple kullanıcıların yaşadığı iCloud sorununu çözdüğünü söylese de bazı kullanıcılar halen iCloud Takvim sorunlarını yaşamaya devam ediyor. Buradaki temel sorun ise kullanıcıların eskiden planlamış oldukları etkinliklerin tekrar bildirimlerini almaları. Yaklaşık 5 yıldır ara ara kullanıcıların sorun bildirdiği bu durum, yeniden gündeme geldi. 

5 YILLIK iPHONE SORUNU TEKRAR GÜNDEME GELDİ

Takvim uygulamasını aktif kullanan ve etkinliklerini takvime işleyen milyonlarca kişi bulunuyor. Bu kullanıcıların bir kısmı ise eskiden işlemiş olduğu bazı etkinliklerin bildirimlerini 'yeniden' alıyor. Bu konu hakkında yeni sorunlar bildirilmeye başlandı. 

iCloud Takvim kullanıcılarının başına dert olan bu sorun, 2016 yılında zirveye ulaşmıştı. En çok sorun bildiren kullanıcı o yıllarda karşımıza çıkmışken, yıllar içinde sorun hakkında bildirimler azalmış olsa da 2021 yılında tekrar patladı. Apple bu yaşanan sorunun çözümü için de resmi bir video yayımlamış durumda. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler