Geri Dön
TeknolojiiPhone'larda bulunan gizli bir uygulama var: Nasıl ulaşacaksınız?

iPhone'larda bulunan gizli bir uygulama var: Nasıl ulaşacaksınız?

iPhone'larda gizli ve halen keşfedilmemiş bazı uygulamalar bulunuyor. Gizlenmiş olsa da yazılım uzmanları ve meraklıları tarafından bu uygulamalar 'herkesin görmesi' için paylaşılıyor. İşte o uygulamalardan biri ortaya çıktı. iPhone Kod Tarayıcı olarak adlandırılan bu uygulama, daha detaylı veriler sunuyor.

iPhone'larda bulunan gizli bir uygulama var: Nasıl ulaşacaksınız?

Apple'ın bu yeni kullanışlı aracı, uygulama kitaplığında gizlendiği için bulunamıyor ancak ana ekranınızda arama butonunu açtığınızda 'Kod Tarayıcı' yazarsanız bu uygulamaya erişebiliyorsunuz. Klasik bir QR kod tarayıcı olsa da pratik ve daha detaylı bilgiler vermesiyle dikkat çekiyor. Aşağıda nasıl göründüğünü anlatan bir ekran görüntüsü de ekliyoruz. 

iPhonelarda bulunan gizli bir uygulama var: Nasıl ulaşacaksınız

Uygulamaya tıkladığınızda karşınıza kod taramak için bir ekran gelecek. Saniyeler içinde taramayı yapan uygulama hem güvenilir hem de tarama verilerini daha detaylı sunduğu için kullanılmayı hak ediyor. 

Öte yandan zaten iPhone kullanıcıları kameralarına QR kod taratabiliyor. Kamerada yer alan tarama uygulamasından farklı olarak Kod Tarayıcı uygulaması, uygulamadan çıktığınızda tüm açılmış pencereleri otomatik olarak kapatıyor. Bu şekilde, Safari'yi kullanmaya gerek kalmadan bağlantıları tarayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler