Geri Dön

LG, Dokunmatik Ekranlarını İnceltiyor!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yaptığı yeni duyuru ile birlikte ince ve hafif dokunmatik ekranlar üzerinde çalıştığını açıkladı... Firmanın ekran teknolojisinden sorumlu bölümü olan LG Display, daha önce LG...

LG, Dokunmatik Ekranlarını İnceltiyor!

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, yaptığı yeni duyuru ile birlikte ince ve hafif dokunmatik ekranlar üzerinde çalıştığını açıkladı... Firmanın ekran teknolojisinden sorumlu bölümü olan LG Display, daha önce LG G4 modelinde kullanılan AIT teknolojisini daha büyük çaplı ekranlara uyarlama arefesinde olduğunu belirtti. Bu teknolojiyi kısaca anlatmak gerekirse; normalde dokunmatik katman içerisinde yer alan sensörler, bu teknoloji sayesinde LCD panelinin içerisine gömülebiliyor. Haliyle böylelikle daha ince ve daha hafif ekranlar elde edilmiş oluyor.

Yapılan duyuruda geliştirici ekibin bu teknolojiyi 15.6 inç büyüklüğünde bir ekrana uyarladığı ve böylelikle rakiplerine göre %25 daha ince ve %35 daha hafif dokunmatik ekranlar üretilebildiği belirtildi. Bu bahsi geçen katmanın olmaması, ekrandaki yansımayı azaltacak ve böylelikle daha parlak ve daha net bir görüntü elde edebilmenin önü de açmış olacak. Ayrıca LG'nin Stylus kalemini bu ekranlara uyarladığı ve böylelikle Stylus kalem destekli AIT'li bilgisayarların da gelebileceği açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Ankara'daki sokak köpeklerinin İnci Abla'sı!İnci Aksoyoğlu (60) Ankara Eryaman'da, 15 yıl önce kurduğu barınakta 355 tane sokak köpeğine bakıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber