Güney Kore

Güney Kore

Son dakika Güney Kore haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Güney Kore gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Güney Kore haber sayfamızda...

Güney Kore

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.293 guney kore haberi bulunmuştur.
Sanatın acı kaybı
Sanatın acı kaybıGenç sanatçı Nihat Karataşlı hayatını kaybetti. Karataşlı, 15 Eylül’de geçirdiği beyin kanaması nedeniyle tedavi gördüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayata gözlerini yumdu.
28.09.2021Kültür Sanat
Japonya, Kuzey Kore'nin "balistik" füze denediğini açıkladı
Japonya, Kuzey Kore'nin "balistik" füze denediğini açıkladıJaponya, Kuzey Kore'nin, "balistik" olduğu tahmin edilen füze denemesi yaptığını bildirdi.
28.09.2021Dünya
Uzmanlar açıkladı: AUKUS'la dünya düzeni değişiyor...
Uzmanlar açıkladı: AUKUS'la dünya düzeni değişiyor...2016 yılında Fransa, Avustralya'yla birlikte stratejik kapsamı nedeniyle 'yüzyılın sözleşmesi' diye adlandırılan 56 milyar Euro'luk bir sözleşme imzaladı. Ancak Avustralya, ABD ile AUKUS Paktı'nı imzalamasının ardından Fransa'yla yaptığı ihaleyi iptal ettiğini açıkladı. Avustralya'nın Fransa'yla yaptığı sözleşmeyi fesh edip ABD'yle AUKUS Paktı'nı imzalaması, büyük bir krize sebep oldu. Peki Paris, Washington ve Canberra arasında yaşanan kriz ABD ve Fransa ilişkilerini nasıl etkiledi? Türkiye'ye yansıması olacak mı? Prof. Dr. Burak Samih Gülboy ve Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Küntay, krizi ve olası küresel etkilerini yorumladı.
27.09.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında haftanın ilk işlem gününde karışık bir seyir izlendi.
27.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyrediyor
Piyasalar karışık seyrediyorKüresel piyasalar, artan tedarik sıkıntıları ve Çin'in ekonomik regülasyonlarına ilişkin belirsizliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, ABD ve Avrupa başta olmak üzere merkez bankası başkanlarının açıklamaları hafta boyunca piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.
27.09.2021Uzmanpara
Piyasalar karışık seyretti
Piyasalar karışık seyrettiKüresel pay piyasaları, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere "şahinleşen" merkez bankaları ve Çinli emlak devi Evergrande'nin batabileceğine ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler yoğun veri gündemine çevrilecek.
25.09.2021Uzmanpara
Kuzey Kore'den Güney'e müzakere şartı
Kuzey Kore'den Güney'e müzakere şartıKuzey Kore lideri Kim Jong-un'ın kız kardeşi Kim Yo-jong, Güney Kore'nin "düşmanca politikalardan" vazgeçmesi halinde müzakerelere devam etmekte istekli olduklarını belirtti.
24.09.2021Dünya
Asya borsaları karışık seyretti
Asya borsaları karışık seyrettiAsya borsalarında karışık bir seyir izlendi.
24.09.2021Uzmanpara
Piyasalar yön arayışında
Piyasalar yön arayışındaKüresel piyasalarda, Çinli emlak devi Evergrande'nin borç ödemelerine ilişkin devam eden belirsizlikler ve ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin yükselmesiyle yön arayışı sürerken, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin açıklamaları takip edilecek.
24.09.2021Uzmanpara
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadı
Japonya ile Güney Kore 'savaş dönemi tazminatları' sorununda anlaşamadıJaponya ile Güney Kore Dışişleri Bakanları, savaş dönemi Kore yarımadasındaki zorla çalıştırılan işçiler ve cinsel istismar mağduru kadınlar konularında anlaşamadı.
24.09.2021Dünya
AB, seyahat listesini güncelledi
AB, seyahat listesini güncellediAvrupa Birliği (AB) üyelerinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyahat kısıtlaması uygulamayabileceği ülkelerin bulunduğu listeye 3 ülke eklendi.
23.09.2021Ekonomi
Asya borsaları pozitif seyretti
Asya borsaları pozitif seyrettiAsya borsalarında, üç günlük tatil sonrası bugün işleme açılan Güney Kore pay piyasaları hariç alıcılı bir seyir izlendi.
23.09.2021Uzmanpara
Üç ülkeden 'Kuzey Kore' mesajı
Üç ülkeden 'Kuzey Kore' mesajıJaponya, ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore'nin nükleersizleştirilmesine yönelik iş birliğinin artırılmasında anlaştı.
23.09.2021Dünya
Piyasalar Merkez Bankası'nı bekliyor
Piyasalar Merkez Bankası'nı bekliyorKüresel piyasalar, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kasımda varlık alımlarını azaltmaya başlayabileceğine ilişkin yönlendirmesinin ardından alış ağırlıklı bir seyir izlerken, yurt içinde gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararına çevrildi.
23.09.2021Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylem
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! 9 ana başlıkta 32 hedef 81 eylemCumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Paris İklim Anlaşması, önümüzdeki ay Meclis’in onayına sunulacak. 9 ana başlık altında 32 hedef ve 81 eylemi içeren plan hazırlayan Türkiye, 2030’a kadar sera gazı emisyonunda yüzde 21 artıştan azaltım yapacak.
23.09.2021Ekonomi
Yaşar’ın yabancıları geri döndü
Yaşar’ın yabancıları geri döndüKoronavirüs salgını nedeniyle, bir süredir yurtdışından yeni öğrenci alımı yapılmayan Yaşar Üniversitesi, bu yıl değişim programıyla ve tam zamanlı eğitim için gelen öğrencilere kapılarını açtı.
22.09.2021Ege
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, ülke dışındaki kömür santrallerine verdikleri finansman desteğini keseceklerini bildirdi.
22.09.2021Dünya
Asya borsaları alıcılı seyretti
Asya borsaları alıcılı seyrettiAsya borsalarında, Japonya hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
22.09.2021Uzmanpara
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildi
Piyasalarda gözler Fed'e çevrildiKüresel piyasalarda, Çinli Evergrande şirketinin risk algısını artırmasıyla karışık bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası kararlarına çevrildi.
22.09.2021Uzmanpara
Asya borsaları alıcılı seyretti
Asya borsaları alıcılı seyrettiAsya borsalarında, Japonya hariç alış ağırlıklı bir seyir izlendi.
21.09.2021Uzmanpara
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Piyasalarda 'Evergrande' şoku
Piyasalarda 'Evergrande' şokuKüresel piyasalar Çinli Evergrande şirketinin Çin'de finansal istikrarı tehdit edebileceği endişesiyle dün son ayların en sert satıcılı gününü geride bırakırken, yeni günde tepki alımlarının etkisini artırdığı görülüyor.
21.09.2021Uzmanpara
BM zirvesinde ‘süper yayıcı’ paniği
BM zirvesinde ‘süper yayıcı’ paniğiBirleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu, ABD’nin Kovid-19 vakalarına dikkat çekerek yaptığı “çevrimiçi katılım” çağrısına rağmen bugün New York’ta başlıyor. Reuters’ın aktardığı habere göre, ABD, BM Genel Kurulu’nun bir “süper yayıcı” etkinlik hâline gelmemesi için liderlerin uzaktan katılmasını önerirken, çok sayıda devlet ve hükümet başkanı, New York’a gitti.
21.09.2021Dünya
Asya borsaları satıcılı seyretti
Asya borsaları satıcılı seyrettiAsya borsalarında satıcılı bir seyir izlendi.
20.09.2021Uzmanpara
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladı
Piyasalar yeni haftaya satıcılı başladıKüresel piyasalar Çinli Evergrande şirketine ilişkin belirsizlikler, devam eden tedarik sorunları ve ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu hafta varlık alımlarının azaltılmasına ilişkin yol haritasını açıklayacağı endişesiyle yeni haftaya satıcılı başladı.
20.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

piyasaasyaborsajaponyaküresel

Güney Kore ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.