Geri Dön

LinkedIn bir sosyal ağdan daha fazlası olmak için platforma video desteği ekliyor

Microsoft'a ait olan LinkedIn, kendi video stratejisi ile pastadan pay almayı umuyor. Sosyal ağ sitesi, herhangi bir kullanıcının LinkedIn'in iOS veya Android mobil uygulaması aracılığıyla siteye video yüklemesine izin veren yeni bir özellik başlatıyor.

LinkedIn bir sosyal ağdan daha fazlası olmak için platforma video desteği ekliyor

milliyet.com.tr

LinkedIn öncelikli olarak bir iş ağı aracı veya iş bulmak için kullanılıyor. LinkedIn, bu sene başında tüm siteyi tazelerken çoğu kullanıcı bunu Facebook veya Twitter'da olduğu gibi günlük sosyal ağ güncellemeleri için kullanmıyor. LinkedIn, kullanıcılara video desteği sunarak sitede daha fazla paylaşım yaptırmaya çalışıyor.

Video testleri geçen ay başladı ve şimdi tüm LinkedIn kullanıcıları sosyal ağa mobil uygulamları üzerinden video yükleyebiliyorlar. LinkedIn'in Android ve iOS uygulamaları video yüklemelerini destekliyor, ancak bunlar arasında canlı video desteği yok. Microsoft, bunu önümüzdeki bir hafta içinde tüm LinkedIn kullanıcılarına küresel çapta ulaştıracak. Üyeler, izleyicilerin bulunduğu yerdeki, yorumların, beğenilenlerin ve görüntülerin miktarları ve hangi şirketlerin videoları izlediğini görme olanağı hakkında analitik bilgiye erişebilecek.

LinkedIn'in video eklemesi, geçen ay profesyonel tavsiye isteyen insanlarla mentorları eşleştirmek için Tinder tarzı bir lansman özelliğini izliyor. Microsoft, geçen yıl LinkedIn'i 26 milyar dolar karşılığında satın alırken, yazılım üreticisi, satın almadan önce planlanmış olan özellikleri büyük oranda yayınladı.

Microsoft, geçen ay LinkedIn için yeni bir Windows 10 uygulaması yayınladı ve bildirim merkeziyle ilgili bildirimleri tamamladı.

AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber