Geri Dön

Microsoft ve Sony bulut sistemi için güçlerini birleştiriyor!

Küresel ölçekte faaliyet gösteren ve oyun konsol pazarında birbirlerine rakip olan teknoloji şirketleri Microsoft ve Sony, bulut sistemleri sektöründe ortaklığa gidiyor. İki dev firma, kendi oyun ve içerik yayın hizmetlerini bu yolla iyileştirecek.

Microsoft ve Sony bulut sistemi için güçlerini birleştiriyor!

Japon teknoloji deviSony, oyun konsolu alanındaki en büyük rakiplerinden Microsoft'un bulut sistemiAzure'yu kullanacak. İki firma yapay zeka sistemleri ve yarı iletken teknolojileri alanında da iş birliği yapacak.

Öte yandan Sony ve Microsoft'un gelecek hizmetlerinde oyuncular ve içerik üreticilerin destekleneceği sinyali de veriliyor.

Sony Üst Yöneticisi Kenichiro Yoshida, konuyla ilgili açıklamasında, "İki şirket bazı alanlarda rekabet ediyor olsa da Microsoft bizim için uzun yıllar boyunca kilit bir iş ortağı oldu." ifadesini kullandı.

Microsoft Üst Yöneticisi Satya Nadella da Sony'nin hem eğlence hem de teknoloji alanında uzun süredir lider olduğunu, taraflar arasındaki iş birliğinin inovasyon tarihine geçeceğini belirtti.

Bu birleşme Google tarafından geliştirilen bulut oyun sistemi Stadia için kötü bir gelişme. Bakalım gelecekte bulut oyun sistemi neleri gösterecek...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber