Geri Dön

Piyasada en hızlı şarj olan akıllı telefonlar hangileri?

Çoğu akıllı telefon yoğun kullanımda 1 günü dahi çıkarmakta zorlanıyor. Hal böyle olunca yeni bir akıllı telefon almadan önce hangisinin daha hızlı şarj olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. PhoneArena, piyasanın en hızlı şarj olan akıllı telefonlarını ortaya çıkardı.

Piyasada en hızlı şarj olan akıllı telefonlar hangileri?

Onur Binay/milliyet.com.tr

Bu günlerde neredeyse tüm iyi telefonlar hızlı şarjı destekliyor. Bazıları da bu pilleri doldurmak için çılgın hızlara ve amperlere doğru gidiyor. Telefonunuzla birlikte gelen hızlı şarj cihazları saatlerce süren bu işlemi daha hızlı tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, her üretici, sistemlerini farklı şekilde adlandırıyor. Samsung'un Adaptif Hızlı Şarj, Apple'ın Hızlı Şarj, OnePlus DashCharge, Huawei'nin SuperCharge, Qualcomm'un Quick Charge, Motorola'nın Turbo Şarj, Oppo'nun VOOC ve benzerleri arasındaki farkları bilmek kafa karıştırıcı. Peki kimin standart kazanır?,

PhoneArena, piyasanın en hızlı şarj olan akıllı telefonlarını ortaya çıkardı. Listenin birincisi Huawei P20 PRO 4000 mAh’lık bataryasını 90 dakikada doldurabiliyor. Beşinci sırada yer alan Samsung Galaxy Note 9'un 4000 mAh'lık pili 109 dakikada tam şarja ulaşabiliyor.

İşte o listede bulunan isimlerden bazıları...

Piyasada en hızlı şarj olan akıllı telefonlar hangileri

Putin'den corona virüs aşısı açıkalamasıİlk koronavirüs aşısını tescil ettiğini duyuran Rusya'ya bir anda gözler çevrildi, Putin güven vermek için kızının da denekler arasında olduğunu söyledi. Moskova, aşının ilk fotoğraflarını da dünya ile paylaştı. Ancak henüz klinik denemelerin birinci aşamasında onay verilen aşı tam bir kapalı kutu. CNN International'a konuşan ünlü doktor, elbette aşıyı kullanmayacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber