Geri Dön

Samsung, Android Pie güncellemesiyle uyarlanabilir depolama desteği sunabilir

Samsung üç yıl önce Android cihazlar için tanıtılan uyarlanabilir depolama alanını Android Pie güncellemesi ile Galaxy S9 ve Note 9 gibi telefonlarına getirecek.

Samsung, Android Pie güncellemesiyle uyarlanabilir depolama desteği sunabilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Android Pie güncellemesi Galaxy S9 ve Galaxy Note cihazlarına 9 üç yıl önce tanıtılan uyarlanabilir depolama alanı özelliğini getirebilir.Google, 2015'te Android Marshmallow ile uyarlanabilir depolama alanı adlı özelliğini tanıtmıştı.

Sızdırılmış Galaxy Note 9 Pie ürün yazılımı, microSD kart formatlama ve genişletilmiş telefon depolama alanı için kullanma seçeneğine sahip. Bu, XDA Developers forum üyelerinden biri tarafından keşfedildi. Şu anda düzgün çalışmıyor, ancak bu Pie'ın son sürümünde (veya Samsung'un Galaxy S9 ve S9+ için yayınlayacak beta sürümlerinde) değişebilir.

Samsung, Android Pie güncellemesiyle uyarlanabilir depolama desteği sunabilir

Samsung, cihazlarına uyarlanabilir depolama alanı getirmede çok geç kaldı. Bu özellik daha öncesinde bütçe dostu ve sınırlı dahili depolamatya sahip Galaxy cihazları için yayınlanmalıydı. Çünkü Samsung, artık akıllı telefonlarının çoğunda 16GB dahili depolama alanı sunmuyor.

Samsung, Android Pie güncellemesini Galaxy S8 ve üstü amiral gemileri için yayınlayacak. Bu cihazlar en az 64GB depolama alanına saihip olduğundan bu ihtiyaç duyulan bir özellik olmayacak. 2019 yılında gelecek Samsung telefonlar, kutudan Android Pie ile çıkacak ve büyük çoğunluğu 64GB depolama alanına sahip olacak. Yani kullanıcılar, yine uyarlanabilir depolama alanına çok fazla ihtiyaç duymayacak.

Müge Boz denize düştüğü anı paylaştıOyuncu Müge Boz, tekneyle açıldığı maviliklerden denize havalı bir atlayış yapmak isterken dengesini kaybedince göbek üstü suya çakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber