Geri Dön

Samsung Galaxy Note 9 bir anda alev aldı

ABD'de yaşayan bir kadın, çantasındaki Galaxy Note 9’un önce ısınıp daha sonra kendiliğinden alev aldığını iddia etti. Kadın, Samsung’a karşı suçlamada bulunup konuyla ilgili dava açtı.

Samsung Galaxy Note 9 bir anda alev aldı

Onur Binay/milliyet.com.tr

ABD Long Island’da yaşayan emlakçı Diane Chung, çantasındaki Galaxy Note 9’un önce ısınıp daha sonra kendiliğinden alev aldığını iddia etti. Kadın, çantasında alev alan Galaxy Note 9 yüzünden Samsung'a dava açtı. Samsung'un başı daha önce batarya sorunları nedeniyle toplatılan Galaxy Note 7 yüzünden epey ağrımıştı.

Galaxy Note 9’un tanıtımı sırasında CEO Dj Koh, "Bataryası her zamankinden daha güvenli. Kullanıcılar artık pillerden endişelenmek zorunda değil" demişti.

Başka bir Samsung yöneticisi Kate Beaumont, şirketin şu anda çok adımlı bir “pil güvenliği kontrolü” gerçekleştirdiğini ve Note 9'ların “kesinlikle” yanmayacağını söyledi.

Mahkeme belgelerine göre, 3 Eylül gece yarısından hemen sonra Chung, yeni telefonun “son derece sıcak hale geldiğinde” söyledi. Telefonu kullanmayı bıraktı ve çantasına koydu. Aniden, çantasından çıkan yoğun dumanı fark etti. Chung, çantayı asansörün zeminine koydu ve boşalmaya çalıştı ama parmaklarını yaktı. Asansörde tek başına kapana kısılmış ve “son derece paniklemiş” Chung telefonu düşürdü ve asansör butonlarına basmaya başladı. Lobiye ulaşarak asansörden telefonu attı.

Chung, bu olayın ardından Samsung'a dava açtı. Chung'a göre Samsung, telefonun “kusurlu” olduğunu bilmeli dedi. Bir Samsung sözcüsü, "Bir Galaxy Note 9 cihazını içeren benzer olaylarla ilgili herhangi bir rapor almadık ve konuyu araştırıyoruz" dedi.

Bu durum Galaxy Note 9'ların satışını engelleyen bir kısıtlama emri getirecek mi ilerleyen dönemde göreceğiz.

Magazin Haberleri Bülteni (10 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber