Geri Dön

Samsung Galaxy S9+'un maliyeti aslında ne kadar?

Samsung'un son amiral gemisi Galaxy S9+, kamerası yükseltildikten sonra bir önceki modele göre daha fazla maliyete sahip oldu. TechInsights araştırma firmasına göre, Galaxy S8+ 343 dolara üretilirken çift kameralı Galaxy S9+, 379 dolara mal oluyor.

Samsung Galaxy S9+'un maliyeti aslında ne kadar?

Onur Binay/milliyet.com.tr

Samsung'un son amiral gemileri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, hem serinin bir önceki modelleri Galaxy S8 ve S8+ hem de diğer rakiplerine karşı özellikleriyle zor anlar yaşatıyor. Peki ülkemizde 5200 TL'ye satılan Galaxy S9+, aslında ne kadara mal oluyor?

Galaxy S9+, Galaxy S8+'a göre daha pahalıya mal ediliyor. Daha gelişmiş bir kamera sistemine sahip cihaz, 36 dolar daha pahalı. Galaxy S8+ 343 dolara üretilirken çift kameralı Galaxy S9+, 379 dolara fabrikadan çıkıyor.

Akıllı telefon kameraları, fotoğraf makineleriyle yarışacak düzeye geldiğinden, fotoğraf kalitesi Apple, Samsung ve diğer mobil teknoloji şirketleri arasında büyük bir savaş alanı haline geldi. Galaxy S9+, Note 8'de olduğu gibi ikincil bir telefoto kameraya sahip. Bu kamerada F / 2,4 lens, OIS ve çift piksel AF ile 12MP sensör gibi özellikler var. Saniyede 960 kare süper yavaş çekim özelliğini bulunduran kamera, 4K 60 FPS video deneyimi de sunuyor.

Bazı maliyetler düşmüş olsa da asıl pahalı olan şey ekran. S9+'taki en pahalı bileşen, 72,50 dolarlık 6.2 inçlik OLED ekran. Galaxy Note 8'in ekranı 82 dolara, Galaxy S8+ ekranı ise 78.5 dolara mal ediliyor. Bunun dışında Samsung'un kendi üretimi işlemci Exynos 9810 68 dolar, bellek bileşenler ise 51 dolar maliyete sahip.,

Analiz edilen telefon Samsung tasarımlı bir işlemci kullanıyor, ABD'deki Samsung modelleri ise Qualcomm işlemcileri kullanıyor.

Galaxy S9+’ın ABD'deki Samsung resmi web sitesinde fiyatı 840 dolar. Şirket bununla yüzde 55’lik bir kar marjı belirlemiş. Apple, iPhone X için %61, iPhone 8 Plus için ise %59’luk kar marjı belirlemiş durumda.

Magazin Haberleri Bülteni (6 Ağustos 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber