Geri Dön

Samsung Galaxy S9'daki göz tarayıcı daha güçlü olacak

Samsung, Galaxy S ailesinin yeni üyeleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+'ta biyometrik güvenliği üst seviyeye çıkarmak için 3MP çözünürlükte iris (göz) tarayıcılar kullanacak. İris tarayıcılar böylece karanlıkta veya düşük ışıkta daha iyi performans sunacak.

Samsung Galaxy S9'daki göz tarayıcı daha güçlü olacak

milliyet.com.tr

Uzun zamandır gözlerin üstünde olduğu Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, yeni bir haberle daha gündeme geldi.

2017’de piyasaya sürülen Galaxy S8, S8+ ve Note 8’de 2 megapiksel iris tarayıcı bulunuyordu. The Kore Herald’da yer alan habere göre Galaxy S9 ve S9+’da çözünürlük 3 megapiksele çıkacak. Daha yüksek çözünürlüklü iris tarayıcının tanıma keskinliğini artırması ve tanıma süresini kısaltması bekleniyor. Geliştirmelerin sonucunda iris tarama süresi 1 saniyenin altına inebilir. Ayrıca yenilenen iris tarayıcının her türlü durumda sorunsuz çalışması için geliştirmelerde yapılıyor. Örneğin gözlük takılıyken yada çok karanlık bir ortamdayken bile sistem sorunsuz bir şekilde çalışabilecek.

Samsung Galaxy S9 ve S9+’ta iris tarayıcısını performansını artırmak amaçlı donanımsal geliştirmelerin yanı sıra yazılımsal yeniliklerde olacak. Samsung’un yeni S9 ailesinin önümüzdeki yıl Şubat veya Mart ayında lanse edilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber