Geri Dön
TeknolojiTikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma açıldı

TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma açıldı

Popülerliğini her geçen gün artıran TikTok, Türkiye özelinde yeni bir adım attı. TikTok, markalar ve içerik üreticilerinin etkileşim kurmasını sağlayan TikTok Creator Marketplace’i kullanıma açtı. Burada amaç markaları ve ajansları TikTok’taki içerik üreticileriyle buluşturmak.

TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma açıldı

TikTok’un daha yaratıcı ve özgün bir yer haline gelmesi için bu adımın atılıdğını aktaran TikTok, Creator Marketplace ile markaların kendilerine uygun içerik üreticilerini bulmalarını ve bu konuda derin analizler yapabilmesine olanak sağlayacak.

Mediacat’te yer alan habere göre bağımsız araştırma şirketi Nielsen’ın Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de gerçekleştirdiği otantisite çalışmasına göre katılımcılar TikTok’u özgün ve gerçekçi bulduklarını ifade ediyor. Araştırma sonuçları aynı zamanda katılımcıların yüzde 75’inin TikTok’u “cesaret” yüzde 76’sının ise “özgürlük” kavramıyla ilişkilendirdiğini gösteriyor.

TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma açıldı

TikTok Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Pakistan Gelişen Pazarlar ve Küresel İş Çözümleri Başkanı Scott Thwaites konuyla ilgili düşüncelerini, “Topluluğumuzu, markaları ve içerik üreticilerini desteklemek; onlara değer katmak için her zaman yeni yollar keşfediyoruz. Markalar kaliteli ve amacına uygun içerik oluşturmaya ilişkin içgörüler almak amacıyla, içerik üreticilerini yakından gözlemlemeye başladı. Biz burada içerik üreticileri ve markalar arasındaki işbirlikleri için daha yaratıcı fırsatlar görüyoruz . TikTok, gerçeği yansıttığı için içerik üreticileri tarafından sevilen eğlenceli bir platform. Biz de onların sadece kendilerini en yaratıcı şekilde ifade etmek için doğru araçlara sahip olmalarını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda pozitif bir deneyim yaşamaya devam etmeleri için çalışıyoruz” sözleriyle dile getiriyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler