Geri Dön
TeknolojiTiktok'ta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Tiktok Canlı Yayınları Nasıl Yapılıyor?

Tiktok'ta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Tiktok Canlı Yayınları Nasıl Yapılıyor?

Tiktok son dönemin en popüler uygulamaları arasında yer alıyor. Türkiye ve dünyada en fazla indirilen uygulamalardan olan Tiktok, kullanıcıların 15 saniye uzunluğunda videolar paylaşmalarına izin veren bir platformdur. Peki Tiktok'ta canlı yayın nasıl açılır ve Tiktok canlı yayınları nasıl yapılır? İşte Tiktok canlı yayınları hakkında bilinmesi gerekenler.

Tiktok'ta Canlı Yayın Nasıl Açılır? Tiktok Canlı Yayınları Nasıl Yapılıyor?

Tiktok; Facebook ve Instagram'dan sonra özellikle gençler arasında oldukça yaygın olan bir video paylaşım uygulamasıdır. Tiktok kullanıcıları uygulama üzerinde 15 saniyelik videolar paylaşabilirler.

Tiktok'ta Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok, oldukça popüler bir uygulama olsa da henüz bu uygulamayı indirmeyenler için oldukça garip ve yabancı gelen bir platformdur. Özellikle yeni kullanıcıların tam olarak kavrayamadığı meselelerden biri de Tiktok üzerinde canlı yayın paylaşımı yapmaktır. Tiktok, genel olarak kullanıcıların özel efektler, etiketler, çıkartmalar ve müzikler ekledikleri kısa videolarını paylaşmalarını sağlayan bir uygulamadır.

Bunun yanı sıra Tiktok kullanıcılara video kırpma, kesme, birleştirme ve kopyalama gibi bir takım düzenleme araçları da sunar. Bu şekilde kullanıcılar videolarını istedikleri filtre, etiket, çıkartma ve seslerle birlikte düzenleyebilirler. Kısa ve anlık video paylaşımına izin veren bu popüler uygulama, daha uzun süreli hikaye oluşturmak isteyenler için video birleştirme imkanı da sunar. Böylelikle kullanıcılar kendi videolarını diledikleri gibi düzenleyebilirler.

Tiktok Canlı Yayınları Nasıl Yapılıyor?

Tiktok'ta kullanıcıların ilgisini çeken konulardan bir diğeri de canlı yayın açmaktır. Tiktok kullanıcıları belirli kriterlere uydukları sürece canlı yayın açabilirler. Bu şartların en başında yaş sınırı bulunur. Tiktok, 16 yaşından küçük kullanıcıların canlı yayın yapmasına izin vermez. Ayrıca 13 yaşından küçük kullanıcılar Tiktok hesabı oluşturamazlar. Bu şekilde topluluk kurallarını korumaya çalışan Tiktok platformu, video içeriklerinin daha kaliteli olmasını sağlar. Tiktok'ta canlı yayın başlatmak için gereken şartlardan bir diğeri de minimum 1000 takipçi sayısına ulaşmış olmak. Bu şartları sağlayan hesaplar Tiktok'ta canlı yayın düzenleyebilirler.

Bunun için ilk olarak uygulamaya gidin ve hesabınıza giriş yapın.

Ekranın alt kısmındaki "+" simgesine dokunun.

Kaydetme seçeneğinin yanında "Canlı" düğmesi bulunur. Buna dokunun.

Canlı akış için bir başlık belirleyin ve yayını başlatmak için " Canlı Yayına Geç" ifadesine dokunun.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler