Geri Dön
TeknolojiTwitter getirdiği yeni özelliğini kaldırma kararı aldı

Twitter getirdiği yeni özelliğini kaldırma kararı aldı

Twitter kısa bir süre önce kullanıcıların karşısına Fleets özelliğini getirmişti ancak bu özelliğin ömrü kısa oldu. Söz konusu hizmet ağustostan itibaren kullanımdan çekiliyor.

Twitter getirdiği yeni özelliğini kaldırma kararı aldı

Twitter yeni özellikler kazanmayan ve eski özelliklerini geliştiren uygulamalardan biri. Belki de bu yönünden dolayı kullanıcıları bünyesinde tutan Twitter, Fleets adı verilen yeni bir özellik tanıtmıştı. Bu özellik sayesinde Twitter kullanıcıları profillerine hikaye ekleyebiliyordu. Geçen yılın kasım ayında ilk kez karşımıza çıkan özellik bir sükse yaratmışsa da Instagram ve Snapchat gibi popüler hale gelemedi. 

YALNIZCA YÜZDE 7'Sİ KULLANDI

Twitter popüler hale gelemeyen bu özelliği az kişi kullandığı gerekçesiyle 3 Ağustos tarihinde kaldıracak. Twitter'ın resmi hesabı üzerinden duyurulan bu karar, kısa sürede yüzbinlerce kişiye ulaştı.

Popüler sosyal ağın ürün başkan yardımcısı, Fleets'in daha fazla kişiye ulaşması için uygulamaya dahil edildiğini söylemiş ancak beklendiği gibi ivme yakalamadığı için kaldırdıklarına vurgu yapıyor. Rakamlarla konuşmak gerekirse, ocak ayında ABD'deki Twitter kullanıcılarının yalnızca yüzde 7.7'si Fleets ile hikaye paylaşmış, 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler