Geri Dön
TeknolojiTwitter 'mavi tik' özelliğini bütün herkese açtı: Başvurular başladı

Twitter 'mavi tik' özelliğini bütün herkese açtı: Başvurular başladı

Twitter'ın mavi tik uygulamasını geri döndüreceğini sizlere duyurmuştuk. Twitter konu hakkında oldukça hızlı davrandı ve 'mavi tik' alabilme özelliğini bir kısıtlama olmadan herkese açtı.

Twitter 'mavi tik' özelliğini bütün herkese açtı: Başvurular başladı

Twitter'da doğrulanmış hesap olarak da bilinen mavi tik, bir süre önce kaldırılmış ve yeni başvurulara kapatılmıştı. Başvuraları tekrar açın Twitter, bu sefer bir kısıtlama olmaksızın özelliğin herkesin kullanıma açıldığını müjdeledi. Yani dileyen herkes mavi tik için başvuru yapabilir. 

TWITTER MAVİ TİK OLAYINI GERİ DÖNDÜRDÜ

Hatırlatmak gerekirse Twitter mavi tik olayını 4 yıl önce aksıya almıştı. Kısa süre önce sızdırılan sonrasında Twitter tarafından resmiyet kazanan ve bugün itibarıyla açılan başvurular sevindirdi. 

Twitter mavi tik özelliğini bütün herkese açtı: Başvurular başladı

Kullanıcılar gerekli aşamaları geçtikten sonra profillerine mavi tik alabilecek. Twitter'dan mavi tik almak için yapılması gerekenler arasında ilk etapta telefon numarası ve e-posta hesabının profile eklenmesi gerekiyor.

Bunun ardından aktif bir hesaba sahip olması gereken kullanıcıların profilini de kategorilendirmesi gerekiyor. Hazır olarak sunulan seçenekler arasında gazetecilik, marka, hükümet, yetkililer, aktivistler ve diğer gibi alternatifler bulunuyor.