Geri Dön

Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir, hangi maddeleri içeriyor? Whatsapp gizlilik sözleşmesi için son gün ne zaman?

Son günlerin en fazla konuşulan konuları arasında Whatsapp gizlilik sözleşmesi geliyor. Whatsapp tarafından kullanıcıların onayına sunulan gizlilik sözleşmesi bazı kullanıcılar tarafından çok da araştırılmadan onaylandı. Bazı kullanıcılar olaya daha dikkatli yaklaşırken araştırmalar da sıklaştı. Sosyal medyada gündem olan Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir, maddeleri nelerdir soruları kullanıcılar tarafından araştırma konusu olurken birçok kullanıcının konuya ilişkin bilgi sahibi olmadığı gözlemlendi. Peki Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir, hangi maddeleri içermektedir? Sözleşmeyi onaylamak için son gün ne zaman? Onaylarsam ne olur?

Whatsapp gizlilik sözleşmesi nedir, hangi maddeleri içeriyor? Whatsapp gizlilik sözleşmesi için son gün ne zaman?

Belkide son günlerin en fazla merak edilen konuları arasında Whatsapp'ın kullanıcı onayına sunduğu yeni gizlilik sözleşmesi geliyor. Whatsapp tarafından kullanıcılara sunulan yeni gizlilik sözleşmesi kapsamında sözleşmenin kabul edilmesi durumunda kullanıcı bilgileri Facebook ile paylaşılmaya başlanacak. 8 Şubat tarihine kadar sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar ise Whatsapp uygulamasını kullanamayacak. Peki Whatsaapp gizlilik sözleşmesi nedir, hangi maddeleri içeriyor?

WHATSAPP GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ MADDELERİ

- Altyapının ve dağıtım sistemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak,

- Hizmetlerimizin veya onların hizmetlerinin nasıl kullanıldığını anlamak,

- Facebook Şirketi Ürünleri genelinde emniyeti, güvenliği ve bütünlüğü artırmak; örneğin sistemleri güvence altına almak ve spam, tehditler, kötüye kullanım veya ihlal faaliyetleriyle mücadele etmek,

- Onların hizmetlerini ve sizin bunları kullanma deneyiminizi iyileştirmek, örneğin sizin için önerilerde bulunmak (ör. arkadaşlar, grup bağlantıları veya ilginç içeriklerle ilgili öneriler),özellikleri ve içeriği kişiselleştirmek, satın alımları ve işlemleri tamamlamanıza yardımcı olmak ve Facebook Şirketi Ürünleri genelinde ilgili teklifler ve reklamlar göstermek,

- WhatsApp deneyimlerinizi diğer Facebook Şirketi Ürünleri ile birleştirmenizi sağlayan entegrasyonlar sağlamak. Örneğin, WhatsApp'ta satın aldıklarınız için ödeme yapmak üzere Facebook Pay hesabınızı bağlamanıza imkan vermek veya WhatsApp hesabınızı bağlayarak arkadaşlarınızla Portal gibi diğer Facebook Şirketi Ürünleri üzerinden sohbet etmenize olanak sağlamak.

WHATSAPP GÜNCELLEMESİ NELERİ İÇERİYOR?

Hesap Bilgileri

Mesajlar

Bağlantılar

Durum Bilgisi

İşlem ve Ödeme Verileri

Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler

Kullanım ve Kayıt Bilgileri

Cihaz ve Bağlantı Bilgileri

Konum Bilgileri

Çerezler

Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler

Kullanıcı Şikayetleri

WhatsApp'taki İşletmeler

Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları

Üçüncü Taraf Hizmetleri

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor?

Yan Hizmetler

Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük

Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler

Kurumsal Etkileşimler

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber