Geri Dön
TeknolojiWhatsApp gruplarında görüntülü ve sesli konuşma devri başlıyor

WhatsApp gruplarında görüntülü ve sesli konuşma devri başlıyor

Dünya'nın en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp bir devrime daha imza atarak, görüntülü ve sesli konuşmayı gruplar içinde kullanılabilir hale getirecek.

WhatsApp gruplarında görüntülü ve sesli konuşma devri başlıyor

Mustafa Çomak / Milliyet.com.tr

WhatApp konuşmaları bireysel ve gruplar halinde kullanılması popülaritesinin artmasına ve hızla ivme kazanmasına neden olmuştur. Günümüz teknolojisinde hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar arasında en önde yer alan WhatsApp hayata geçirmeyi planladığı özelliği ile tüm kullanıcıların heyecanlanmasına neden oldu. Dünya genelinde 1.5 milyardan fazla aylık kullanıcıya sahip olan ve günlük 60 milyarın üzerinde mesajın gönderildiği popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta sadece kişiler ile bireysel olarak sesli ve görüntülü konuşma seçeneği vardı. WhatsApp uygulaması bu özelliği grup konuşmaları içinde aktif edeceğini duyurarak bazı kullanıcılar için beta seçeneğini sunduğunu açıkladı. Tam güncellemenin ise çok yakında olduğu tahmin ediliyor.

Test aşamasında olan WhatsApp Beta 2.17.443 sürümünde keşfedilen bu özellik, yakın zamanda gruplarda da görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceğimizi ortaya koyuyor. Profesyonel haberleşme ağı olarak görülen Skype'ta uzun yıllardır kullanılan bu uygulama Skype için bir dizi yenilikleri sunma gereksinimi doğurabilir.

Sadece 4 Kişi...
Şuan beta sürümü üzerinden kullanılan bu özellik toplamda 4 kişi olan gruplar için kullanılıyor olması ve görüntü ile ses kalitesinin oldukça iyi olduğu şeklinde yorumlar gelmektedir. Şimdilik en fazla 3 katılımcıyı destekliyor. Yani arayanda dahil olmak üzere toplamda 4 kişi grup sesli arama ve video görüşme özelliğinden yararlanabiliyor. Beta aşamasında olduğunu düşünürsek görüşmelere katılabilecek katılımcı sayısının artabileceğini de göz ardı etmemek gerek.

Elektrik faturalarında yeni dönem! Bakan Dönmez duyurdu
Antalya'yı fırtına vurdu! Uyarı üstüne uyarı geldi
Gündem olan düğünle ilgili damat konuştu: 'Eşim istemedi...'
Slovakya’da 3. doz aşı yaptıranlara para verilecek
Erdoğan'dan Müşterek Kuvvet Komutanlığı'na ziyaret
‘Bitrota’ soruşturmasında yeni gelişme! İstanbul'a getirildi
Son dakika... İran'ın savaş gemisi battı!
Tarihi Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde tam 7 gol! 8 dakikada hat-trick yaptı
Türk-İş'ten asgari ücret mesajı! Bu rakamın altında...
18 yıl perde açmadı! Cesetlere yaptıklarına duyanlar inanamadı
Almanya'da Serdar Dursun patlaması! 'Frankfurt için bir şans'
Bu görüntüler İstanbul'dan! ‘Cansiperane vaziyette görev’
İrem Derici'ye nazar değdi! 'Ölü gibi yatıyorum'
Boşandılar ama kopamadılar! Merve ile Gürhan...
Yeni yıl için kurumsal hediye önerileri