Geri Dön
TeknolojiWhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor

WhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor

WhatsApp uzun bir süredir beklenen özelliği nihayet test etmeye başladı. Bu kapsamda hem iOS hem de Android kullanıcıları için gelecek özelliğin yakında gelmesi bekleniyor.

WhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor

WhatsApp’ın test ettiği özellik iOS ve Android arasında sohbet geçmişini aktarmayı içeriyor. Bu özellik en çok telefon değiştiren ve iki işletim sistemi arasında geçiş yapmak zorunda kalanlar için oldukça iyi olacak. WABetaInfo'nun keşfettiği bu özellik, ekran görüntüleriyle ortaya çıkartıldı.

Daha önce de WhatsApp’ın çoklu cihaz desteği ile kullanıcıları tek cihaz bağımlılığından kurtaracağı ve 4 farklı cihazın tanımlanabileceği iddia edilmişti. WhatsApp kullanıcılarıdan gelen geri dönüşlere göre özelliklerin üzerinde çalışıyor. Zira daha önce de WhatsApp’ın masaüstü sürümü için görüntülü ve sesli konuşma özelliği aktif edilmişti.

WhatsApp iOS ve Android kullanıcıları arasında etkileşimi artırıyor

iOS kullanıcıları Android telefona geçiş yapmak istediğinde bu özellik sayesinde kolaylıkla sohbet geçmişini taşıyabilecek. Android kullanıcıları da iPhone aldıklarında bu cihaza sohbet geçmişlerini aktarmak için özelliği kullanabilecek.

WhatsApp hem iOS hem de Android için yeni özelliği test ediyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler