Geri Dön
TeknolojiWhatsApp, sarı sayfalar tarzında yeni bir özelliği test ediyor

WhatsApp, sarı sayfalar tarzında yeni bir özelliği test ediyor

WhatsApp kısa süre önce çoklu cihaz desteği ile gündemimize girdi. Yeni test ettiği özellikler arasında sarı sayfalar tarzı bir altyapıyı ekleyen WhatsApp, bu özelliği ilk olarak Brezilya’da deniyor.

WhatsApp, sarı sayfalar tarzında yeni bir özelliği test ediyor

Farklı özellikleriyle sürekli adından söz ettiren WhatsApp, ‘’sarı sayfalar’’ olarak konumlandırılan özelliğini test ediyor. Kişilerin yerel işletmeleri daha kolay bulmasını sağlayan bu özellik, bulunulan bölgedeki işletmeleri kategoriler halinde sıralıyor. Bu sayede daha hızlı bir iletişim kurma imkanı da sağlanıyor.

İŞLETME HESAPLARI İÇİN YENİ ÖZELLİKLER SUNULUYOR

İşletmeler için yeni özellikleri WhatsApp’a getiren Facebook, şimdi de potansiyel müşteriler ve işletmelerin arasındaki iletişimi kuvvetlendirecek özelliği kullanıma açtı. Şu anda Brezilya ile başlayan süreç ilerleyen günlerde daha fazla ülkeye ulaşacak.

WhatsApp, sarı sayfalar tarzında yeni bir özelliği test ediyor

Geçen yılın ekim ayında WhatsApp’ın açıkladığı rakamlarda dünya çapında 175 milyondan fazla kişi WhatsApp’ın işletme hesaplarını mesaj göndermek için kullanıldığını aktardı. WhatsApp özellikle küçük işletmelerin kullanımı için 2018 yılından itibaren bağımsız bir uygulama sunuyor. Hatta uygulama içinden bazı ülkelerde ‘ödemeler’ de yapılabiliyor.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler